Geri Dön
GündemAVM'ler kapalı mı, kaçta kapanıyor? Tam kapanmada AVM çalışma saatleri

AVM'ler kapalı mı, kaçta kapanıyor? Tam kapanmada AVM çalışma saatleri

AVM'ler açık mı, kapalı mı? Tam kapanmada AVM'lerin çalışma saatleri araştırılıyor. 29 Nisan - 17 Mayıs tarihleri arasında uygulanan sokağa çıkma yasağında AVM'ler çalışıyor mu? İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan sokağa çıkma yasağı genelgesinde AVM'lerin durumu ile ilgili detaylar belli oldu mu?

AVM'ler kapalı mı, kaçta kapanıyor? Tam kapanmada AVM çalışma saatleri

Alışveriş Merkezleri açık mı? Tam kapanmada AVM'ler kapalı mı? İçişleri Bakanlığı tam kapanma kararı sonrası sokağa çıkma yasağının detaylarını yayınladığı genelge ile duyurdu. Peki, AVM'lerin çalışma saatleri ne? İşte detaylar...

AVM'LER KAPALI MI?

Son Kabine Toplantısında ise Cumhurbaşkanı Erdoğan 29 Nisan saat 19.00 ile 17 Mayıs saat 05.00 tarihleri arasında tam kapanma uygulanacağını açıkladı. Hafta içi ve hafta sonları uygulanacak olan sokağa çıkma yasağında İçişleri Bakanlığı Genelgesinde muaf olarak belirtilen yerler ve kişiler hariç tüm işletmeler kapalı olacak.

Yayımlanan yeni İçişleri Bakanlığı genelgesine göre 29 Nisan saat 19.00'da başlayacak olan tam kapanma döneminde belirtilen üretim, imalat, gıda, temizlik, sağlık gibi alanlarda istisna tutulan kuruluşlar hariç, tüm işyerleri faaliyetlerine ara verecek.

Tam kapanma genelgesine göre AVM'lerde sadece marketler açık olacak. Zincir marketlerle ilgili alınan karara göre ise zincir marketler Pazar günü kapalı olacak.

Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılar 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek, vatandaşlarımız zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılara gidip gelebilecektir.

CNN TÜRK muhabiri Mustafa Berber yangındaki son durumu anlattıCNN TÜRK muhabiri Mustafa Berber , Kemerköy Termik Santrali çevresindeki yangına dair "Rüzgar biraz daha şiddetini yitirdi. Bu da sevindirici bir haber. Alevlerin daha hızlı kontrol altına alınması umuluyor" ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet