Geri Dön

AVM'ler kapatılıyor mu, pazarlar kapatıldı mı? AVM çalışma saatleri...

Semt pazarları ve alışveriş merkezleri (AVM)'ler koronavirüs ek tedbirleri kapsamında yeniden düzenlendi. Buna göre pazarlar kapatılıyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı açıklamaları sonrası vatandaşların merak ettiği konulardan biri de AVM ve pazar yerlerinin durumu oldu. İşte, AVM çalışma saatleri ve pazar yerleri çalışma düzeni hakkında alınan kararlar...

AVM'ler kapatılıyor mu, pazarlar kapatıldı mı? AVM çalışma saatleri...

Kabine Toplantısı'nda alınan önemli covid-19 önlemleri arasında pazarlar ve AVM'lerin müşteri sayısı oldu. Kullanıcılar, 'pazar yerleri kapanacak mı?' sorusunu araştırır hale geldi. Hafta sonu ve hafta içi sokağa çıkma kısıtlamalarının yer aldığı yeni tedbirler arasında bulunan AVM müşteri sayısı kararı da uygulamaya geçecek. 

AVM'LER KAPATILDI MI, NE ZAMAN KAPATILACAK?

16 Kasım'da alınan kararlar doğrultusunda alışveriş merkezi, market, berber, kuaför ve güzellik merkezleri sadece saat 10:00 ile 20:00 arasında vatandaşlara hizmet sunabiliyorlardır. 30 Kasım günü yapılan Kabine Toplantısı'nda ise müşteri sayısında sınırlandırma fikrinin hayata geçirilmesi planlandı. Böylelikle 1 Aralık'tan itibaren her AVM ve semt pazarı için aynı anda kabul edilebilecek müşteri sayısı il/ilçe umumi hıfzıssıhha kurulları kararıyla ayrı ayrı belirlenecek.

PAZAR YERLERİ KAPANIYOR MU?

Koronavirüs tablosundaki artışlar devam ederken Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni tedbirleri duyurdu. Buna göre AVM ve pazar yerlerinin müşteri sayısı kısıtlanacak. İlgili yerlere gidecek müşteri sayısı İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi tarafından belirlenecek.

Beşiktaş’ta dehşeti yaşatan saldırganın yakalandığı anlar kameradaİSTANBUL (İHA) - Beşiktaş'ta tatil için ülkeye gelen Rus uyruklu 2'si kadın 3 kişiyi bıçaklayan kağıt toplayıcı saldırganın, Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Cihangir’deki bir camide yakalandığı anlar güvenlik kameralarına yansıdı. Suç aleti bıçakla birlikte gözaltına alınan saldırganın geceyi saklandığı metruk bir binada geçirdiği, su ve yemek aramak için camiye girdiği bilgisine ulaşıldı. Emniyette 26 adet suç kaydı olduğu ortaya çıkan, akli dengesi bozuk ve evsiz olduğu anlaşılan şahsın sözlü ifadesinde, “Onları bir an şeytan olarak gördüm” dediği öğrenildi. Olayda ağır yaralanan Aleksandra R.'nin ise vücudunun çeşitli bölgelerinde 9 adet bıçak yarası girişi olduğu tespit edildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet