Geri Dön

Avustralya'daki yangının nedeni ne? Bilanço giderek ağırlaşıyor

Avustralya'da Eylül ayından bu yana devam eden yangınlarda şu ana kadar 23 kişi hayatını kaybederken doğal yaşamda olumsuz etkileniyor. Avustralya'daki yangına ilişkin haber ajanslarına servis edilen görüntülerde onlarca kanguru ve koala'nın telef olduğu görülüyor. Peki Avustralya'daki yangının nedeni ne?

Avustralya'daki yangının nedeni ne? Bilanço giderek ağırlaşıyor

Avustralya'da Eylül ayı başından bu yana devam eden yangınlar ülkede hayatı olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Avustralya'da devam eden yangınlar rüzgar nedeniyle bir türlü kontrol altına alınamazken doğal yaşamda olumsuz etkileniyor. Ajanslar tarafından servis edilen görüntülerde onlarca kanguru ve koala'nın telef olduğu görülüyor. Yangının bir türlü kontrol altına alınamaması nedeniyle ülkenin başbakanı da eleştiri oklarının hedefinde!

AVUSTRALYA'DAKİ YANGINLARIN NEDENİ NE?

Avustralya'da Eylül ayından bu yana süren yangınların neden aşırı sıcaklıklar! Aşırı sıcaklıklar nedeniyle 4 aya yakın süredir devam eden yangın nedeniyle 23 kişi hayatını kaybederken onlarca kanguru ve koala'da telef oldu.

Avustralyada yangınlar sebebiyle binlerce kanguru ve koala telef oldu   

Avustralyada devam eden yangınlarda binlerce kanguru ve koala telef oldu. Yetkililer, Yeni Güney Galler bölgesinde koalaların 3te birinin tamamen yok olduğunu açıkladı.

Ülkenin güneydoğu bölgelersinde aylardır devam ve tüm çabalara rağmen söndürülemeyen yangınlarda, insan hayatının yanında vahşi yaşam da tehlikeye düşüyor. Yangınlarda, binlerce kanguru ve koalanın yanı sıra birçok vahşi hayvan telef oldu.

Yetkiller, Yeni Güney Galler bölgesinde 19 kişinin öldüğü, 3,6 milyon hektar alanın ve bin 365 evin yok olduğunu belirtti. Victoria bölgesinde ise 2 kişinin öldüğü, 6 kişinin kaybolduğu, 784 bin hektar alanın yandığı ve 330 binanın yok olduğu açıklandı. Güney Avustralyada 3 kişinin öldüğü, 100 bin hektar alanın yandığı ve 88 evin yok olduğu bilgisi paylaşıldı.    

 

FETÖ elebaşı Gülen'in Pensilvanya'daki evinin önünde protestoABD'deki Türk toplumu, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminin, dördüncü yıl dönümünde, terör örgütünün elebaşı Fetullah Gülen'in Pensilvanya’daki çiftliğinin önünde protesto gösterisi düzenledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber