Geri Dön

Ayasofya'da bayram namazı kılınacak mı? Ayasofya Camii'nde ilk bayram namazı...

Ayasofya Cami ibadete açıldı. 24 Temmuz'da kılınan cuma namazı ile açılan Ayasofya'da bayram namazı kılınacak mı? Kurban Bayramının 1. günü sabahı kılınacak bayram namazını Ayasofya Camii'nde kılmak isteyen vatandaşlar bu sorunun yanıtını merak ediyor.

Ayasofya'da bayram namazı kılınacak mı? Ayasofya Camii'nde ilk bayram namazı...

Ayasofya Camii'nde bayram namazı kılınacak mı? İbadete açılan Ayasofya'da bayram namazı heyecanı yaşanıyor. Bayramda namazını Ayasofya'da kılmak isteyen vatandaşlar araştırmaya başladı.

Açılışının ardından Türkiye'nin ve dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçilerin akınına uğrayan Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'ndeki yoğunluk, arife gününde de devam ediyor. Yerli ve yabancı turistler ile ibadetlerini burada yapmak isteyen vatandaşlar, camiyi ziyaret ediyor.

AYASOFYA'DA BAYRAM NAMAZI KILINACAK MI?

Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi ve çevresinde, Fatih Belediyesi tarafından Kurban Bayramı arifesi dolayısıyla temizlik ve dezenfeksiyon çalışması yapıldı.

Açılışın yapıldığı günden beri cami içi ve dışında temizlik ile hijyen konusunda çalışmalarını sürdüren Fatih Belediyesi ekipleri, Ayasofya-i Kebir Camii'ni 86 yıl sonra ilk bayramına hazırlıyor.

Belediyenin Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, öğle namazının ardından caminin içi ve çevresinde dezenfeksiyon çalışması yaptı.

Ayasofya-i Kebir Camii ile Sultanahmet Camii arasındaki alan da özel solüsyonlu sularla yıkanıp dezenfekte edilerek, yarın eda edilecek bayram namazına hazırlandı.

Dezenfekte çalışmasının ardından Isparta'dan getirilen gül suyu, Ayasofya-i Kebir Camii'nin duvarlarına ve halılarına püskürtme yöntemiyle sıkıldı.

Temizlik ve dezenfeksiyon çalışması nedeniyle 14.00-15.00 saatleri arasında camiye ziyaretler durduruldu. Bu sırada caminin önünde ziyaret için bekleyen kalabalığın yoğunlaştığı görüldü. Çalışmanın tamamlanmasının ardından cami, ziyaretçilerini ağırlamaya devam edecek.

 

Ankara'da minibüs devrildiAnkara Anadolu Otoyolu Kızılcahamam Kavşağında İstanbul'dan Van'a düğüne giden yolcuları taşıyan minibüs, arka lastiğinin patlaması sonucu takla attı. Kazada, yolculardan 3'ü ağır olmak üzere toplam 12 kişi yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber