Geri Dön
GündemAydın'da yaralı bulunan yavru baykuş tedaviye alındı

Aydın'da yaralı bulunan yavru baykuş tedaviye alındı

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde, kanadı kırık halde bulunan alaca baykuş yavrusu Kuşadası Belediyesi Haybulans ekibi tarafından tedaviye alındı. Kuşun tedavisinin ardından doğal ortamına bırakılacağı bildirildi.

Aydın'da yaralı bulunan yavru baykuş tedaviye alındı

Kuşadası'nda yaşayan Asuman Özver (50), bugün sabah saatlerinde Türkmen Mahallesi'ndeki evinin önündeki sokak kedilerini beslemek için dışarı çıktığında bahçedeki çiçek ve otlarla kaplı alanda bir hareketlilik olduğunu ve sesler geldiğini fark etti. Yanına gittiğinde çiçeklerin arasında yaralı bir alaca baykuş yavrusu olduğunu gören Özver, evine götürüp, önce besledi. Ardından da durumu Kuşadası Belediyesi'ne bildirdi. Kuşadası Belediyesi Haybulans ekibi yaralı baykuşu teslim aldı. Kuşadası Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü Veterineri Erdinç Toy tarafından yapılan muayenesinde, kuşun sol kanadının kırık olduğu tespit edilip, tedaviye alındı. Tedavisinin 1 ay kadar sürmesi beklenen alaca baykuşun, sağlığına kavuşması halinde doğal ortamına bırakılacağı bildirildi.

Yaralı baykuşu bulan Asuman Özver, "Yavru baykuş umarım bir an önce salığına kavuşur ve önceden olduğu gibi doğada özgürce uçar" dedi.

Aydında yaralı bulunan yavru baykuş tedaviye alındı

Metrelerce kuyruk oluştu; 2 ton baklava 3 saatte tükendiEskişehir'de Ramazan Bayramı'na 2 gün kala, kilosu 18 ile 30 lira arasında değişen baklavaları almak isteyenler işyeri önünde uzun kuyruklar oluştururken, 2 ton baklava yaklaşık 3 saatte tükendi. Polis ekipleri koronavirüs tedbirleri nedeniyle kuyruktakileri sık sık sosyal mesafeye dikkat edilmesi konusunda uyardı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet