Gündem Ayhan Bora Kaplan böyle yakalandı! Esenboğa'da nefes kesen operasyon

Ayhan Bora Kaplan böyle yakalandı! Esenboğa'da nefes kesen operasyon

08.09.2023 - 13:51 | Son Güncellenme:

Yüklü miktarda para ile yurt dışına kaçmaya çalışan örgüt lideri Ankara'da polis ekipleri tarafından nefes kesen bir operasyonla yakalandı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, kasten yaralama, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçları ve benzeri suçlar işleyen suç örgütüne yönelik çalışma başlattı.

Haberin Devamı

Çalışmalar sonucunda, suç örgütü lideri Ayhan Bora Kaplan'ın yüklü miktarda para ile yurt dışına kaçacağı tespit edildi.

Kaplan, Ankara Esenboğa Havalimanı'nda düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. Suç örgütünün tüm unsurlarını çökertmeye yönelik çalışmaların devam ettiği belirtildi.

DETAYLAR ORTAYA ÇIKTI

CNN Türk İstanbul Haber Müdürü Nihat Uludağ da operasyonun detaylarını Kaan Temeltaş'a anlattı. Uludağ'ın değerlendirmeleri şöyle;

Ayhan Bora Kaplan böyle yakalandı Esenboğada nefes kesen operasyon

Ayhan Bora Kaplan... Ankara'nın önemli organize suç örgütü liderlerinden. Eziyet çektirme ve hürriyeti tahdit etme suçlamasıyla hakkında yakalama kararı vardı.

Ankara Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Ayhan Bora Kaplan'ı izlemeye ve takip etmeye başladı. Ve onun yurt dışına kaçmaya yönelik bir hamlesi olduğunu tespit etti. Ankara Esenboğa Havalimanı'na gidilen yolda Ayhan Bora Kaplan düzenlenen operasyonla kıskıvrak yakalandı.

Haberin Devamı

YANINDA KİM VARDI?

Koruması ve aynı zamanda şoförü olan U.P. isimli emekli bir uzman çavuş ile birlikte kıskıvrak yakalandı. Yapılan üst aramalarında da iki adet silah ele geçirildi.

Daha ilginç olan şey şu; Ayan Bora Kaplan'ın valizinde bir arama yapıldı. Ve valizinde yapılan aramalarda ayakkabının içerisine gizlenmiş 10 bin dolar ve 50 bin euro para ele geçirildi.

Ayhan Bora Kaplan sosyal medyada da çok fazla düğün salonlarında, sünnetlerde, nişanlarda görüntüleri çok fazla var. Özellikle Ankara'da eğlence mekanlarının dış kapılarında korumlar vardır, bu Ankara eğlence dünyasının büyük bir bölümü Ayhan Bora Kaplan tarafından yönetildiği yönünde bilgiler vardı.