Geri Dön

Ayşe isminin anlamı nedir? Ayşe ne demek, ne anlamına gelir?

Kız bebeği olacak ebeveynler yoğun bir şekilde isim arayışlarına gitmektedirler. Çocuklarına en güzel ismi koymak isteyen ebeveynler isimler hakkında yoğun bir araştırmaya gittikleri gibi isimlerin popülerliğini de araştırmaktadırlar. En çok kullanılan kız bebek isimlerinden birisi de Ayşe ismidir. Ayşe hem popülerlik açısından hem de anlamı itibari ile oldukça fazla tercih edilen kız bebek isimlerindedir. Peki, Ayşe isminin anlamı nedir? Ayşe ne demek, ne anlamına gelir? İşte Ayşe ismine dair tüm bilgiler.

Ayşe isminin anlamı nedir? Ayşe ne demek, ne anlamına gelir?

Ayşe isminin 4 tane anlamı bulunur. Her anlamı birbirleri ile ilgilidir.

Ayşe Ne Demek?

Ayşe demek oldukça rahat yaşam süren bolluk içinde yaşayan kimsedir. Ayşe ismi ayrıca yaşayan ve bolluk içinde ki kimse anlamına gelir. Bir diğer anlamı ise yaşayıştır.

Ayşe İsmi Kur'an-ı Kerim'de Geçiyor mu?

Ayşe ismi Kur'an-ı Kerim'in herhangi bir suresinde veya ayetinde geçmemektedir. Fakat Ayşe Hz. Muhammed'in eşlerinin adlarından biridir.

Ayşe İsminin Özellikleri

Ayşe ismine sahip kişiler özgürlüğüne aşırı derecede düşkündür. Tutsak yaşam veya başka bir kişinin buyruğu altında yaşamak onlar için son derecede terstir. Gezmeyi ve yeni yerleri keşfetmeyi çok severler. Yeni arkadaşlıklar edinmek onlar için hayatlarının vazgeçilmezidir. Karakter sahibi kişilerdir.

Hayatlarında inandığı manevi değerleri bulunur. Dürüst kişilerdir. Beyaz yalanlardan dahi hoşlanmazlar. Disiplinli kişilerdir. Bir iş yaparken ellerinden gelenin en iyisini yaparak o işte kendilerine bir sorumluluk hissederler. Hayatlarında başarılı olmayı ilk hedefleri haline getirmişlerdir.

'Bu katliamın hesabını hukuk önünde soracağız'Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Hocalı katliamının hesabını hukuk önünde soracaklarını belirterek, "Hocalı katliamını kınıyor, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyorum." ifadesini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet