Geri Dön

Ayvalıtaş için anıt mezar

Gezi Parkı eylemleri sırasında Ümraniye’de iki otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybeden Mehmet Ayvalıtaş için anıt mezar yaptırıldı. Çekmeköy Mezarlığı’nda yaptırılan anıt mezarın üzerinde Mehmet Ayvalıtaş ve annesi Fadime Ayvalıtaş’ın figürü bulunuyor.


Türkiye Mimar ve Mühendisler Odası Birliği (TMMOB) tarafından yenilenen mezarda dün düzenlenen törene Mehmet Ayvalıtaş’ın babası Ali Ayvalıtaş, yakınları ile TMMOB, CHP, KESK, SODAP, ESP, Taksim Dayanışması Platformu üyeleri katıldı. Anıt mezarın üzerine katılımcılar tarafından karanfiller bırakıldı. Baba Ali Ayvalıtaş, “Oğlum inandığı bir dava için öldü. Onu hiç unutturmayacak bir mezarlığımız var. Annesi de onun arkasından gittiği için hüzünlü bakışları mezar taşına yansıdı. Mehmet’i öldürenler hak ettikleri cezayı alana kadar mücadele edeceğiz” dedi.

Giresun'da aç kalan kurtlar mahalleye indiGiresun'un Keşap ilçesinde aç kaldıkları için mahalleye inen kurtlar güvenlik kamerasınca görüntülendi.Doğal yaşam alanlarında yiyecek bulmakta zorlanan kurtlar ilçede Fındıklı Mahallesi'nin Yılgın, Gönep ve Gurudoğlu mevkilerinde görüldü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet