Geri Dön
GündemBaba Öz: Kızım çok güçlü

Baba Öz: Kızım çok güçlü

Çorlu’da 2018’de meydana gelen tren kazasında 9 yaşındaki oğlu Oğuz Arda’yı ve eski eşi Hakan Sel’i kaybeden Mısra Öz Sel (37), 12 Nisan’da koronavirüs teşhisiyle hastaneye yatırılmıştı.

Baba Öz: Kızım çok güçlü

ÇİĞDEM YILMAZ İstanbul

Solunum sıkıntısı yaşayan Sel, Twitter hesabından “Oksijen desteği olmadan nefes alamıyorum” paylaşımını yapmıştı. Genç kadın geçen cumartesi günü de yoğun bakımda entübe edildi. Öz’ün 61 yaşındaki babası Mehmet Öz, kızının sağlık durumuyla ilgili Milliyet’e şunları söyledi:

‘Bize güç veriyor’

“Kızım durumu kötü değil. Doktorlarıyla şimdi görüştüm. Durumun kötü olmadığını, iyi olduğunu söylediler. Tam anlamıyla umut verici konuşmasalar da, kızım durumun iyiye gittiğini bize söylendi. Benim kızım çok güçlü biri inanıyorum ki, iyi olacak ve kaldığı yerden adalet mücadelesine devam edecek. ‘(Öz hastaneye kaldırıldıktan sonra yapılan destek paylaşımlarıyla ilgili) Bu kadar destek mesajını görünce çok mutlu olduk. Tren faciasında ölen insanlarımızın çoğu çocuktu. Kızım her gün adaletin yerini bulması için çağrıda bulunuyordu. O çağrıyı bugün de insanların yaptığını görmek beni duygulandırdı, bize güç verdi. Bu paylaşımlar hem kızıma hem de tren faciasında yakınlarını kaybedenlerin aileleri için büyük bir destek. Umarım yetkiler de bunu anlar ve adaletin yerine gelmesi için çaba gösterirler.”

Destek yağdı

Binlerce sosyal medya kullanıcısı Mısra Öz’ün bir an önce iyileşmesini ve mücadeleye devam etmesini diledi. Yapılan paylaşımlarda aradan Öz’ün adalet talebi yinelendi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Twitter’dan Mısra Öz’e destek mesajında şu ifadeleri kullandı: “Dünyadaki en büyük acı evlat acısı. Oğlunu kaybettiğinden beri istisnasız her gün yazdı, konuştu, haykırdı. Şimdi yaşam mücadelesi veriyor, onun yerine ben yazayım. 1015 gün oldu. Çorlu tren kazasında adalet yerini bulmadı.”

 

 

Sağlık Sohbetleri’nde beslenmenin bilimi konuşuluyor-5 | Sağlık Sohbetleri - Cnnturk.comCnnturk.com’da ekrana gelen Sağlık Sohbetleri’nde her hafta uzman konuklar, bilimsel araştırmalar ışığında, sağlıkla ilgili son gelişmeleri, farklı hastalıkları ve bu hastalıklara yönelik klinik beslenme tedavilerinin önemini tartışmaya devam ediyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet