Geri Dön

Bağcılar’daki okullarda temassız oyun alanları

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tüm okul öncesi ve İlkokul 1. sınıf öğrencilere yönelik hazırlanan “Temassız Oyunlar Kitabı” ile okullarda yapılması teşvik edilen oyun alanları, Bağcılar Belediyesi tarafından 32 ilkokulda düzenlendi.

Bağcılar’daki okullarda temassız oyun alanları

Minikler sosyal mesafeli olarak tasarlanan bu alanlarda oyunlar oynayarak eğleniyor.

Okullara ulaştırılan kitaplarda yer alan “yağ satarım bal satarım, sek sek, yakan top” gibi oyunların birçoğu Bağcılar’da bulunan 32 devlet okulunun bahçelerine çizildi.

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Eğitim hizmetleri bizim için her zaman öncelikli olmuştur. Özellikle evlerinden ilk kez ayrılarak okula gelen minik yavrularımızın durumunu göz önüne aldığımızda oyun alanları önem kazanıyor. Çocuklar oyun gruplarında eğlenerek hem okula alışma zorluğunu üzerlerinden eğitim ortamına kolayca ısınıyorlar. Bu anlamda bakanlığımızın tasarladığı kitabı da çok yararlı buluyoruz” dedi.

Sürücülerin dikkatsizliği kazaya neden olduEylül ayında meydana gelen trafik kazalarından bazıları Kent Güvenlik Yönetimi Sistemi kameralarına yansıdı. Ülke genelinde meydana gelen trafik kazalarının sürücülerin dikkatsizliği ve kuralların ihlali sonucunda meydana geldiği görüldü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber