Geri Dön

Bağışlanan kalple hayata döndü

Gribal enfeksiyona bağlı olarak gelişen kalp yetmezliğiyle uzun yıllar mücadele eden 36 yaşındaki Levent Özeren, 6 sene önce bağışlanan kalple sağlığına yeniden kavuştu.

‘Yürüdükçe açılıyorum’

Askerlik yaptığı sürede, eğitimler esnasında nefes darlığı başta olmak üzere çeşitli sorunlar yaşayan Özeren’e, yapılanan tetkiklerinin ardından kalp yetmezliği teşhisi konuldu.

Yaklaşık 10 yıl boyunca türlü sıkıntılar yaşayan ve “Yürürken ayaklarım değil, kalbim yoruluyordu” diyen Özeren, “Heyet raporuyla askerliğimin devam etmemesine karar verildi. 2010’un Ekim ayında hastaneye yattım. Aralık ayında da yılın son kalp nakli bana yapıldı” dedi. Özeren, nakil olmadan önce hayatının tamamının sağlık sorunları nedeniyle etkilendiğini anlatarak, “Çocuklarımı kucağıma alıp parka götüremiyordum. Nakilden sonra ise yürüdükçe açılıyorum” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan afet bölgesindeCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, deprem bölgesinde incelemelerde bulunmak üzere İzmir'e geldi. Erdoğan AFAD Koordinasyon Merkezinde bilgi aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Nerede rezerv alan var bu çalışmaları yapıp rezerv alanlara göre Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız süratle adımları atacak." ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber