Geri Dön
GündemBahçeşehir’in robotik takımı ABD yolcusu

Bahçeşehir’in robotik takımı ABD yolcusu

Bahçeşehir’in robotik takımı ABD yolcusu

Bahçeşehir Koleji İzmir Fen ve Teknoloji Lisesi robotik takımı 4th Dimension, İstanbul’da düzenlenen FIRST Robotics Competition (FRC) bölgesel yarışmasında 6429 numaralı robotlarıyla “Winner” ve “Chairman’s Award” ödüllerini alarak Türkiye şampiyonu oldu. 20 öğrenciden oluşan takım, 18 Nisan’da, ABD Houston’da yapılacak FRC Dünya Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil edecek.


Öğrencilerin başarısının okulda aldıkları eğitimin bir sonucu olduğunu belirten Bahçeşehir Koleji İzmir Fen ve Teknoloji Lisesi Müdürü Timothy Timur, “Fen ve teknoloji eğitimlerine eğlenceyi de ekleyen robotik takımımız, ödülleriyle bizleri gururlandırdı. Takım ruhunu genç yaşta elde etmeleri, başarıyı beraberinde getirdi. ABD’deki yarışmada da aynı performansı göstereceklerinden eminim” dedi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Şişli'de tedirgin eden görüntü! Ölü kediyi boyayıp pencereye astıŞişli, Kurtuluş'ta psikolojik sorunları olduğu iddia edilen kadın, evinin pencere demirlerine boyanmış ölü kedi astı. Tedirgin olduklarını söyleyen mahalle sakinlerinin şikayeti ile kadın, gözaltına alındı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler