Gündem Bakan Fidan'dan İspanya'da peş peşe görüşmeler

Bakan Fidan'dan İspanya'da peş peşe görüşmeler

27.11.2023 - 18:08 | Son Güncellenme:

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İspanya’da İrlanda Başbakan Yardımcısı, Dışişleri ve Savunma Bakanı Micheal Martin, İtalya Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Antonio Tajani, İspanya Dışişleri, Avrupa Birliği ve İşbirliği Bakanı Jose Manuel Albares ve Hollanda Dışişleri Bakanı Hanke Bruins Slot ile ayrı ayrı bir araya geldi.

Bakan Fidandan İspanyada peş peşe görüşmeler

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İspanya temaslarını sürdürüyor. Fidan, Barselona şehrinde düzenlenen Akdeniz İçin Birlik 8. Bölgesel Forumu'na katılmasının ardından ikili görüşmeler gerçekleştirdi. Bakan Fidan, Hollanda Dışişleri Bakanı Hanke Bruins Slot ile bir araya geldi. Görüşmede, Filistin-İsrail çatışması başta bölgesel konular ele alındı.

Haberin Devamı

Bakan Fidandan İspanyada peş peşe görüşmeler

Bakan Fidan ayrıca, İrlanda Başbakan Yardımcısı, Dışişleri ve Savunma Bakanı Micheal Martin, İtalya Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Antonio Tajani ve İspanya Dışişleri, Avrupa Birliği ve İşbirliği Bakanı Jose Manuel Albares ile ayrı ayrı görüşmeler gerçekleştirdi.

BAKAN FİDAN BRÜKSEL'E GİDİYOR

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı'na iştirak etmek üzere Brüksel’e gidecek.

Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, “Sayın Bakanımız, 28-29 Kasım 2023 tarihlerinde NATO Karargahı'nda gerçekleştirilecek NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı'na iştirak etmek üzere Brüksel’e gidecektir. Toplantıda Ukrayna’da savaşın ve Gazze’deki insanlık dramının sürdüğü bir dönemde Avrupa-Atlantik bölgesindeki güvenlik durumunun etraflıca değerlendirilmesi, Balkanlar'daki gelişmelerin ele alınması ve Dışişleri Bakanları düzeyindeki ilk NATO-Ukrayna Konseyi oturumunun tertiplenmesi planlanmaktadır. Sayın bakanımız toplantı vesilesiyle bazı mevkidaşlarıyla ikili görüşmeler de gerçekleştirecektir” denildi.