Geri Dön
GündemBakan Koca paylaştı! Türkiye, Çin ve Almanya'yı geride bıraktı

Bakan Koca paylaştı! Türkiye, Çin ve Almanya'yı geride bıraktı

Son dakika haberine göre; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'nin 14-20 Haziran'da Çin ve Almanya'yı geride bırakarak, Kovid-19 aşılama hızıyla dünyanın en yüksek performansını gösteren ülkesi olduğunu bildirdi. Bakan Koca, Kovid-19 ile mücadele kapsamında dün 1 milyon 195 bin 426 doz aşı yapıldığını duyurdu.

Bakan Koca paylaştı! Türkiye, Çin ve Almanya'yı geride bıraktı

Bakan Koca, Twitter hesabındaki paylaşımda, şu bilgileri verdi: "Aşılama hızında en iyi performans Türkiye'nin. 14-20 Haziran arasında, Türkiye, Çin ve Almanya'yı geride bırakarak, aşılama hızında en yüksek performansı gösteren ülke oldu. Her gün, aşı programındaki her 100 kişiden ortalama 1,45'inin aşısı yapıldı." Koca, paylaşımında ülkelerin aşılama hızına ilişkin tabloya da yer verdi.

Bakan Koca paylaştı Türkiye, Çin ve Almanyayı geride bıraktı

GEÇEN HAFTANIN AŞI RAPORU BELLİ OLDU

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçen hafta 14-20 Haziran tarihleri arasında 7 milyon 776 bin 326 doz aşı yapıldığını duyurdu. Bakan Koca, Twitter hesabından geçen haftanın aşı raporunu açıkladı. Koca, "14 Haziran saat 00.00'dan 20 Haziran 23.59'a kadar 7 milyon 776 bin 326 doz aşı yapıldı" ifadesini kullandı. 

1 MİLYONCU AŞI PAYLAŞIMI

Koca, sosyal medya hesabından 21 Haziran aşı raporunu paylaştı. Bakan Koca, "Normal hayata geçiş için 1 milyon 195 bin 426 doz aşı daha yapıldı." bilgisini aktardı. Ayrıca dünkü aşıların 1 milyonuncu dozunun saat 18.56'da Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapıldığını duyuran Koca, "Sağlık personelimizden günün sembol ismi, Emine Altuner. Aşıdan sorumlu hekim arkadaşımız, Ömer Çankaya. Aşısını yaptıran Halime Hanım, salgınla mücadele için aramıza katıldı." ifadesini kullandı. Koca, paylaşımında Emine Altuner'in fotoğrafına da yer verdi.

Bakan Koca paylaştı Türkiye, Çin ve Almanyayı geride bıraktı

Evinin bahçesinde ölü bulunduMalatya'da yalnız yaşayan Selver Dilsiz (65), evinin bahçesinde ölü bulundu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet