Geri Dön
GündemBakan Koca 'son dakika' paylaştı: 71 milyonu geçti

Bakan Koca 'son dakika' paylaştı: 71 milyonu geçti

Gelen son dakika haberine göre; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya üzerinden bilgilendirme yapmaya devam ediyor. Koca sıcak gelişmeyi '71 milyonu geçti' diyerek açıkladı.

Bakan Koca 'son dakika' paylaştı: 71 milyonu geçti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca aşılamaya dair sıcak gelişmeleri paylaşmaya devam ediyor. Koca son paylaşımdaın "SON DAKİKA: Toplam yapılan aşı doz sayısı 71 Milyonu geçti." ifadelerini kullandı.

Koca bir diğer paylaşımında, "Şırnak, çok yüksek riskli il (Kırmızı) kategorisinden yüksek riskli il (Turuncu) kategorisine geçti. Hedefimiz, daha yüksek aşı oranıyla “düşük risk” grubu!" bilgisini paylaştı.

BUGÜNKÜ 1 MİLYONUNCU DOZ

Bakan Koca 'bugünkü 1 milyonuncu doz' notunu düşerek yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı. 

Aşı Yaptıran: Kadir Emir, 35 Yaşında
Aşıyı Yapan Hemşire: Servet Şahin.
Aşıdan Sorumlu Hekim: Feyza Yegin
Aşının Uygulanma Zamanı: 15:50
Yer: Yusufeli Devlet Hastanesi.

Bakan Koca son dakika paylaştı: 71 milyonu geçti

BU SAYIYI AŞALIM

Bakan Koca, "Bugün 1 milyon 405 Bin 579 doz aşı uygulandı. Yarın sabah yeni randevularla bu sayıyı aşalım." dedi.

ÜNLÜLERİN DESTEĞİ SÜRÜYOR

Sağlık Bakanlığınca, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele için yürütülen aşılama kampanyası kapsamında, müzisyen Hayko Cepkin'in yer aldığı kamu spotu hazırlandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından, "Kolları Sıvıyoruz" sloganıyla yürütülen Kovid-19 aşılama kampanyası çerçevesinde hazırlanan, müzisyen Hayko Cepkin'in, vatandaşları aşı olmaya çağırdığı kamu spotunu paylaştı.

Hayko Cepkin'in, kamu spotunda, "Aşı konserlere, sahalara, sinemalara, tiyatrolara kısacası hayata açılan kapımız. Bu kapının tekrar kapanmaması ve yarınlarımızın sağlıklı olması için hepimiz aşı olmak zorundayız." ifadesini kullandı.

Ayrıca, videoda, salgın hastalıkları kontrol altına almanın en etkili yolunun aşılama olduğu vurgulandı.

Şerif Sezer: Geriye dönüp baktığımda, geçmez sandığım bütün acıların geçip gittiğini görüyorum. Bu da geçecek. Gene hayata dört elle sarılacağız umutla, aşı sayesinde. Lütfen aşı olalım, kendimizi ve sevdiklerimizi riske atmayalım.

Bakanlık tarafından Kovid-19'la mücadelede başlatılan aşılama kampanyasına, bugüne kadar birçok ünlü isim kamu spotlarında rol alarak destek verdi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Adana'da dehşet evi! Polis baltayla kırıp içeriye girdiAdana'nın merkez Seyhan ilçesinde bir kişi evde tartıştığı karısını bıçaklayarak öldürdü. Polis ekipleri, kapının kapalı olması nedeniyle pencerenin demir korkuluğunu kürek ve baltayla kırarak içeriye girdi. Polis zanlı kocayı 3 çocuğuyla gittiği yakınlarının evinde gözaltına aldı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner