Gündem Bakan Yerlikaya’dan Polis Haftası paylaşımı! 'Teşkilatımız dev bir çınar'

Bakan Yerlikaya’dan Polis Haftası paylaşımı! 'Teşkilatımız dev bir çınar'

09.04.2024 - 20:21 | Son Güncellenme:

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 10 Nisan Polis Haftası nedeniyle paylaşım yaptı. Bakan Yerlikaya paylaşımında, "Türk polisi güçlüdür. Güvenilirdir. Özverilidir. Korkusuzdur. Cesurdur ve vicdanı olmayanların karşısındadır" dedi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından Polis Haftası nedeniyle yaptığı paylaşımda, “10 Nisan 1845 tarihinde kurulan Türk Polis Teşkilatımız dev bir çınar gibi. Gölgesi dahi huzur veriyor. Kahraman polislerimiz 179 yıldır halkımızın huzur ve güvenliğini sağlamak için terör örgütleriyle, organize suç örgütleriyle, zehir tacirleriyle ve tüm suç odaklarıyla canla başla mücadele ediyor, etmeye de devam edecek. Çünkü Türk polisi güçlüdür. Güvenilirdir. Özverilidir. Korkusuzdur. Cesurdur ve vicdanı olmayanların karşısındadır. 179 yılda şanlı Türk Polis Teşkilatımızda görev yapan ve artık ebediyete irtihal eden emniyet güçlerimize, kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun inşallah. Fedakar gazilerimize afiyetler diliyorum. 10 Nisan Polis Haftası kutlu olsun” ifadelerine yer verdi.

Haberin Devamı

EMNİYET GENEL MÜDÜRÜ AYYILDIZ'DAN, 'POLİS HAFTASI' MESAJI

Emniyet Genel Müdürü Erol Ayyıldız, 'Polis Haftası' dolayısıyla yayınladığı mesajında, "Aziz milletimizin güvende ve huzurlu olması için üstün bir gayret, kararlı bir irade ortaya koyan ve her koşulda büyük bir cesaret gösteren Emniyet Teşkilatımız, 179. yılına erişmesinin gururunu yaşamaktadır. Dünyanın saygın Teşkilatları arasında hak ettiği yere ulaşmanın ve milletimizin itimadına layık olmanın sorumluluk şuurunu her daim üzerinde hisseden Teşkilatımızın her bir mensubu, suç ve suçlu ile mücadelesini kesintisiz bir şekilde sürdürmektedir. Temel hak ve özgürlüklere saygılı, hukukun üstünlüğüne bağlı bir anlayışla sürdürdüğümüz bu mücadelede güvenli bir geleceğin inşası için tüm tedbirleri alarak gereken adımları atmakta ve tüm güvenlik başlıklarımızda en yüksek başarıyı hedeflemekteyiz. Birikimimiz, tecrübemiz, kabiliyetlerimiz, teknik kapasitemizle milletimize en üst seviyede güvenlik hizmeti sunmaya devam edecek, terör, organize suçlar, düzensiz göç, uyuşturucu ile mücadele, asayişin ve trafik düzenin sağlanması başta olmak üzere çok geniş bir yelpazede milletimizin emri ve hizmetinde olmayı sürdüreceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere canlarını feda eden aziz şehitlerimizi saygı, minnet ve şükranla anıyor, kahraman gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyor, ülkemizin dört bir yanında canla başla görev yapan siz değerli meslektaşlarıma ve kıymetli ailelerinize Teşkilatım ve şahsım adına en derin şükranlarımı sunuyorum. Aziz milletimizin gözbebeği olan Türk Polis Teşkilatı'mızın 179. yıl dönümü kutlu olsun" dedi.

Yazarlar