Geri Dön

Balıkçı ağına 5 metrelik köpek balığı takıldı

Mudanya'da denize attıkları ağları toplayan balıkçıları, 1,5 tona yakın balığın yanında bir sürpriz bekliyordu

Balıkçı ağına 5 metrelik köpek balığı takıldı

BURSA’nın Mudanya İlçesi’nde balıkçıların ağına 5 metre boyunda 550 kilo ağırlığında dev bir köpek balığı takıldı. Yakaladığı pamuk cinsi dev köpek balığını Mudanya iskelesine getiren balıkçı Hüseyin Bayraktar, köpek balığını ‘kısa günün karı’ olarak değerlendirerek, köpek balığıyla birlikte yakaladığı bir buçuk tona yakın balığı ücretsiz dağıttı.

Mudanya İskelesi’nden dün gece denize açılan ‘Bayraktar-3’ adlı tekne Gemlik ve Mudanya bölgesini taradıktan sonra Bandırma Körfezi’ne geçti. Dönüşte Zeytinbağı açıklarında sardalya, istavrit ve hamsi için ağları çeviren teknedekiler, sabah ağları topladığında bir sürprizle karşılaştı. Ağlar arasındaki dev köpek balığını görünce dehşete kapılan balıkçılar, zorlu bir çalışmanın ardından ağları toplayarak balığı tekneye aldı.

Bayraktar-3 teknesinin kaptanı Hüseyin Bayraktar, küçük balıkların arasında dev bir yaratık gibi duran Pamuk cinsi köpek balığını kendisinin de ilk kez gördüğünü belirterek, “5 metre boyunda ve 550 kilogram ağırlığındaki balığı tekneye güçlükle aldık. Marmara’da nadir bulunan bir balık. Derin suları seven bir balık. Sanırım balık sürülerinin peşine takılarak buralara kadar gelmiş” dedi.

1.5 TON BALIĞI ÜCRETSİZ DAĞITTI Balığın ağlarını takılmasını ‘Kısa günün karı’ olarak nitelendiren Bayraktar, “Meraklısına satıp hem masrafımızı hem de çalışanların yevmiyelerini çıkaracağız” diye konuştu. Kaptan Bayraktar, köpek balığıyla birlikte yakaladığı bir buçuk tona yakın balığı ise ücretsiz dağıttı.

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ceyhan'dan okulların açılmasıyla ilgili açıklama!Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, dünyayı saran pandemi ile mücadele sürerken Türkiye dahil tüm ülkelerde okulların açılmasına yönelik uygulamaların en zor karar olduğunu belirtti. Prof. Dr. Ceyhan, "Okullar için açılış tarihi olarak açıklanan tarih konusunda erken diyemiyoruz çünkü geç dediğiniz bir tarihte bundan daha iyi olacağının garantisi yok" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber