Geri Dön
GündemBankacı kadın facebook mağduru oldu

Bankacı kadın facebook mağduru oldu

Çanakkale’de bir bankada çalışan kadın, internetteki sosyal paylaşım sitesinde kendi adına açılan hesap ve yapılan görüşmeler üzerine Cumhuriyet Savcılığına suç duyurunda bulundu.

Bir banka şubesinde bireysel pazarlama yetkilisi olarak görev yapan Ayça Koray, iş yerinde olduğu saatlerde, yanına bir kişi geldi.

Güzel giyimli ve kendisiyle daha önce tanışıyormuş gibi davranan bu kişiyi ilk kez gören Koray, önce ne olduğunu anlamaya çalıştı.

Gelen kişinin, kendisini internetten tanıdığını ve sohbet ettiğini belirtmesi üzerine, devam eden sohbetin ardından araştırma yapan Koray, sosyal paylaşım sitesinde kendi adına hesap açıldığını ve sohbetler yapıldığını öğrendi.

Ayça Koray, AA muhabirine, "Benimle gayet samimi konuşunca şaşırdım.

Beni tanıyormuş gibi davrandı, ama ben bu kişiyi ilk kez görüyordum. Bana, ’tanımadın beni galiba’ diye takıldı" dedi.

Daha sonra, bu kişinin, kendisiyle internetteki sosyal paylaşım sitesi "facebook"ta sohbet ettiğini ve bankaya davet ettiğini söylediğini anlatan Koray, şunları kaydetti: "Ben kendisine, internete girmediğimi ve kimseyle sohbet etmediğimi söyledim. Ancak o kendisinden gayet emindi. Sonrasında internette yaptığım araştırmalar sonucunda, benim adıma bir sayfanın açıldığını gördüm. Kim açtı bilmiyorum, ancak benim adıma görüşmeler yapılmış. Bu kişiye durumu aktardım ve yanımdan ayrıldı. Kendi adresimden de, bütün arkadaşlarıma ve tanıdıklarıma duyuruda bulundum, onları uyardım." Koray, tanımadığı bir kişi tarafından kendi adına açılan hesapta, 86 kişiyle arkadaşlık kurulduğunu belirterek, Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduğunu bildirdi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Görgü tanığı anlattı! Lise öğrencileri birbirine girdiZeytinburnu'nda okuldan çıkan lise öğrencisi iki grup arasında bıçaklı kavga çıktı. Olay yerine gelen polisi gören liseli öğrencilerin kaçmaya çalıştığı sırada, bıçaklanan bir genç koşarken yere yığıldı. O anlar, cep telefonu kamerasına yansıdı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner