Geri Dön

Barış Atay serbest bırakıldı

Redhack soruşturması kapsamında gözaltına alınan oyuncu Barış Atay serbest bırakıldı.

Barış Atay serbest bırakıldı

'Redhack' ve 'Anonymous' soruşturması kapsamında gözaltına alınan 14 kişiden aralarında oyuncu Barış Atay'ın da bulunduğu 9 kişi serbest bırakıldı. Adliye çıkışında açıklamalarda bulunan Atay, medyayı eleştirdi.

Atay, "Bugün bu ülkede bu iktidar veya iktidar erk, insanları hedef gözeterek veya herhangi bir delil göstermeden canlarının istediği gibi gözaltına alıyorsa şimdiye kadar Reyhanlı'da, Roboski'de, Hopa'da, Armutlu'da, ODTÜ'de, Gezi'de…herhangi bir haber yapmadığınız için gözünüzü kapatıp kulağınızı tıkadığınız için oldu. Şu anda herhangi bir şekilde bilgi alınamayan insanlar, bu sayede davalara konu oluyorlar. Bu sayede ne olacağı belli olmayan davalarla tutsak ediliyorlar" diye konuştu.

"SESİM BENZEDİĞİ İÇİN GÖZALTINA ALINDIM"

CNN Türk’te yayınlanan 5N1 K programına konuk olan Barış Atay Gazeteci Cüneyt Özdemir’in sorularını yanıtladı. Redhack sözcüsüne sesi benzediği için gözaltına alındığını belirten Barış Atay,"Suçlamalara gelince, temelinde hiçbir delil olmayan ne olduğumuzu bilmediğimiz, ne ile suçlandığını asla sanırım öğrenemeyeceğimiz bir dava ile yine karşı karşıya kalıyoruz. Sadece Redhack ile bağlantılı olduğunu düşünüyoruz. Hatta çok komik geliyor; Redhack sözcüsüne sesim benzediği için gözaltına alınmış durumundayım. Açıkçası benim dosyamda ilişkilendirilebilecek başka bir delil yoktu. Ben, savcı, avukatlarım tüm bunlara çok güldük. Sonuç gerçekten trajikomik. Bu iktidardan beklenilmeyen bir şey değil zaten. İktidar bazı şeyleri intikam meselesi haline getirdi. Redhack meselesi de bunlardan biri. Basın emekçileri hariç, tüm bunlar medyadaki biat kültürünün sonucudur" diye konuştu.

Kavga ettiği arkadaşını başından vurup öldürdüGelen son dakika haberine göre; Mersin'de, kavga ettiği arkadaşı Burak C. tarafından tabancayla başından vurularak, ağır yaralanan Mert Doy (30), kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet