Geri Dön

Barış Murat Yağcı kimdir, kaç yaşında? Barış Murat Yağcı biyografisi

Barış Murat Yağcı Survivor 2020 ünlüler takımı kadrosunda yer alıyor. Acun Ilıcalı tarafından Survivor Ünlüler takımının açıklanmasının ardından Barış Murat Yağcı kimdir sorusu vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Şevket Yerimdar dizisinin yanı sıra Kiralık Aşk ve Kocamın Ailesi dizilerinde rol alan Barış Murat Yağcı kariyerine oyunculuk ve modellik yaparak devam ediyor. İşte Barış Murat Yağcı hakkında merak edilenler...

Barış Murat Yağcı kimdir, kaç yaşında? Barış Murat Yağcı biyografisi

Survivor 2020 Ünlüler takımının belli olmasının ardından vatandaşlar Barış Murat Yağcı kimdir sorusuna yanıt aramaya başladı. Kariyerine modellik yaparak başlayan Barış Murat Yağcı, ilk olarak kuzeni olan oyuncu Birce Akalay tarafından keşfedildi. Bir dönem Birce Akalay ile aralarının kötü olduğu haberleri bile çıkan Barış Murat Yağcı, Kiralık Aşk ve Kocamın Ailesi ve Şevket Yerimdar dizilerinde rol aldı.

BARIŞ MURAT YAĞCI KİMDİR?

Anne- babası küçük yaşlarda ayrılan Barış Murat Yağcı, 1990 yılında İzmir’de dünyaya geldi. Annesinin ikinci eşi Erhan Ernak, Galatasaray ve Milli Takım Basketbol antrenörlüğü yapıyordu. Üvey babasının da yönlendirmesiyle birlikte pek çok spor dalıyla ilgilendi. İzmir’de basketbola başladı. 2003-2004’te Efes Pilsen’e geçerek forvet olarak oynadı. Bunu Pertevniyal takımı takip etti. Sekiz sene basketbol oynadıktan sonra üç sene önce geçirdiği aşil tendonu ve çapraz bağlarındaki sakatlıklar yüzünden basketbolu bırakmak zorunda kaldı.

Modellik konusunda onu ilk keşfeden ‘Yer Gök Aşk’ dizisinde oynayan kuzeni Birce Akalay oldu ve marka danışmanı Selim Akar sayesinde objektifle tanıştı. Fashion Week’te yer aldı. Çeşitli markaların katalog çekimlerine katıldı. Bu sırada Best Model yarışmasına girdi. İlk 20’ye kadar kaldım ancak sağlık sorunları nedeniyle yarışmadan çekildi. Milano, Brezilya ve İsviçre’de modellik yapan Barış Murat Yağcı, Kiralık Aşk, Kocamın Ailesi ve Şevkat Yerimdar dizilerinin kadrosunda yer aldı.

Milliyet'te Gündem (24 Şubat 2021)İşte Türkiye'de ve dünyada gündemin öne çıkan haber başlıkları;

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet