Geri Dön

Başbakan'a gözyaşları içinde seslenen genç konuştu

Bismil'deki Toplu Açılış Töreni sonrasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ulaşarak gözyaşları içerisinde "barış" talebinde bulunanın gencin Remzi Araz (20) olduğu belirlendi.

Başbakan'a gözyaşları içinde seslenen genç konuştu

Başbakan Erdoğan'dan çözüm sürecinin devamını isteyen Remzi Araz, yaptığı açıklamada, bir otobüs firmasında işçi olarak çalıştığını, 2'si erkek 5 kardeşinin bulunduğunu söyledi. Ağabeyinin Bismil ilçesinde bir arkadaşının vefatının ardından çıkan gösteride güvenlik güçlerine taş attığı gerekçesiyle 2.5 yıldır cezaevinde bulunduğunu ifade eden Araz, kendisinin de 3 ay sonra vatani görevini yapmak için askere gideceğini anlattı.

Başbakan Erdoğan'ın ilçeye geldiğini duyunca onunla görüşmek istediğini belirten Araz, ilçe girişinde Başbakanın bulunduğu otobüsü görünce koşmaya başladığını ve ona ulaşmaya çalıştığını ancak güvenlik önlemi alan polisin buna izin vermediğini bildirdi. "O sırada Başbakana el salladım ve 'barış barış' diye bağırdım. Bunun üzerine Başbakan otobüsü durdurdu ve beni yanına çağırdı. Başbakana içimdeki duyguları anlattım" diyen Araz, görüşmede çok duygulandığını ifade ederek şöyle dedi:

"Barışı istedim ve çok duygulandım. Taş attığı için 2.5 yıldır cezaevinde olan ağabeyim için annem her gün ağlıyor, ben bir gün ağlamışım çok mu? Başbakanımızın bana yaklaşımı çok güzeldi. Bana dedi ki 'Ben niçin buradayım, süreci düzeltmek için buradayım'. Ağabeyim suçsuz. Başbakanımızdan onu özgürlüğüne kavuşturmasını istiyorum. Barışın ve özgürlüğün hakim olacağına bunu da Başbakanımızın en iyi şekilde gerçekleştireceğine inanıyorum. Dağdakilerin inmesini, cezaevindekilerin bırakılmasını istiyorum. Başbakan Erdoğan'a güveniyorum."

Bu arada babasının kalp hastası olduğu için çalışamadığını, ailesini kendisinin geçindirdiğini sözlerine ekleyen Araz, askere gitmesi durumunda ailesinin ekonomik anlamda büyük sıkıntı yaşayacağını söyledi.

Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu ( 21 Kasım 2020 )Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosunu açıkladı. Türkiye'de son 24 saatte 152 bin 214 Kovid-19 testi yapıldı, 5 bin 532 kişiye hastalık tanısı konuldu, 135 kişi hayatını kaybetti. Ağır hasta sayısı 4 bin 121 oldu, son 24 saatte 3 bin 233 kişinin Kovid-19 tedavisinin tamamlanmasıyla iyileşenlerin sayısı 370 bin 825'e yükseldi. Bakan Koca yaptığı değerlendirmede, "Ağır hasta sayımız da kayıplarımız da can yakıyor" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet