Geri Dön
GündemBaşkanlardan ATA’ya saygı

Başkanlardan ATA’ya saygı

Belediye Başkanları, 19 Mayıs mesajlarında Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını minnetle andı.

Başkanlardan  ATA’ya saygı

Zeydan Karalar (Adana Büyükşehir) Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’nin, nesillere yol gösterici ve Cumhuriyetin ilelebet yaşamasına dayanak olması gibi derin bir anlamı var.

Alinur Aktaş (Bursa Büyükşehir) Gazi Mustafa Kemal’in Samsun’a çıkışının 102. yıldönümünü kutluyoruz. 19 Mayıs milletimizin bağımsızlık yürüyüşünü başlattığı gün.

Yılmaz Büyükerşen (Eskişehir Büyükşehir) Kurtuluş Mücadelesi ile emperyalistler vatandan çıkarıldı ve Türkiye Cumhuriyeti kuruldu. Gençler bunu asla unutmamalı.

Vahap Seçer (Mersin Büyükşehir) Cumhuriyetimizin kuruluşunun ilk günündeki heyecan, 10. yılındaki coşku, 100. yılındaki azim ve kararlılıkla geleceğe yürüyoruz.

Faruk Demir (Ardahan) ‘Bütün Ümidim Gençliktedir’ diyerek 19 Mayıs 1919 kurtuluşunu gençliğe armağan eden Ulu Önderimizi saygı ve minnetle anıyorum.

Demirhan Elçin (Artvin) Ulusal Önderimiz Türkiye Cumhuriyeti’ni gençlere emanet etmiştir. Gençliğimiz de o emanete sahip çıkmaya devam edecek.

Ali Orkun Ercengiz (Burdur) Türk Ulusunun onuru ile yaşayabilmesi için Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da yaktığı bağımsızlık ışığı sonsuza kadar yolumuzu aydınlatacak.

Recep Gürkan (Edirne) Bandırma Vapuru ile yola çıkan bir çift mavi gözün 19 Mayıs’ta Samsun’a attığı o ilk adım, asla pes etmeyen bir milletin yeniden dirilişidir.

Barış Ayhan (Sinop) Başta Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bağımsızlık uğruna canını feda eden şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygıyla anıyorum.

Cemil Deveci (Samsun Atakum) 19 Mayıs 1919’da güzel kentimiz Samsun’da yaktığı bağımsızlık meşalesini gururla taşıdığımız Atatürk’ü minnetle anıyoruz.

Rıza Akpolat (İstanbul Beşiktaş) 16 Mayıs 1919’da Beşiktaş’tan Samsun’a doğru yola çıkan ve Kurtuluş destanını yazan Atatürk ve silah arkadaşlarını minnetle anıyorum.

Şerdil Dara Odabaşı (İstanbul Kadıköy) Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve vatanımız için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi saygıyla anıyorum.

Bülent Kerimoğlu (İstanbul Bakırköy) Mazlum milletlerin umudu, Milli Mücadelemizin başladığı gün olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.

Gökhan Yüksel (İstanbul Kartal) Ulusal Kurtuluş Savaşımızın başlangıcı olan 19 Mayıs 1919’dan bu güne, yanan o büyük ateşin sıcaklığını kalbimizde taşıyoruz.

Şükrü Genç (İstanbul Sarıyer) Bandırma Vapuru bağımsızlık ruhu ve umudu taşıyordu. Vapurun en önemli itici gücü ‘inanç ve vatan sevgisi’ydi.

Kemal Çebi (İstanbul Küçükçekmece) 19 Mayıs 1919 sevdanın, inancın, azmin, cesaretin ve özgürlük sevdasına yürüdüğümüz ilk gündür.

Battal İlgezdi (İstanbul Ataşehir) Bizlere onurla yaşayacağımız bir ülke armağan eden Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha saygı ve minnetle anıyorum.

Hasan Akgün (İstanbul Büyükçekmece) 19 Mayıs 1919 yenilmiş, yorgun ve yoksul bir halkın vatanını sahiplenip, geleceğini yeniden kurmaya giriştiği gündür.

Volkan Yılmaz (İstanbul Silivri) Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsız geleceğinin teminatı olan Türk gençliğinin Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.

Akif Kemal Akay (Adana Seyhan) Büyük Önder Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışı dünya tarihinin akışını değiştiren bir dönüm noktasıdır.

Haluk Bozdoğan (Mersin Tarsus) Gençlerimizin; bağımsızlığa, Cumhuriyete, Atatürk ilke ve devrimlerine her zamankinden daha fazla sahip çıkacağına inancımız tam.

Neşet Tarhan (Mersin Mezitli) 102 yıl önce Mustafa Kemal kuruluş ve kurtuluş mücadelesini başlatıyordu: Bizler Sosyal Demokratlar olarak, halk olarak izindeyiz.

Turgay Erdem (Bursa Nilüfer) Türk gençliğinin emanetine hep sahip çıkacağını biliyoruz. Gençliğin özgürlük ruhuna, cesaretine, mücadele gücüne güvenimiz tam.

Ahmet Ataç (Eskişehir Tepebaşı) 19 Mayıs, sadece bir tarih değil aynı zamanda vatan toprakları uğruna ne büyük fedakarlıklar yapılabileceğinin de bir göstergesidir.

A.Deniz Atabay (Aydın Didim) Özgür, cesur ve çalışkan gençliğin, azim ve hareketin günü 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Evin içinde yanmaktan mahalle bekçileri son anda kurtardıAdana'da bir apartmanın en üst katındaki dairede çıkan yangında evde bulunan Muhammet Mustafa K.'yı, yanmaktan mahalle bekçileri kurtardı. Muhammet Mustafa K.'nın, yüzü ve kollarının yangının isinden dolayı kapkara olduğu görüldü.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler