Geri Dön
Gündem'Batı Karadeniz'in incisi' nüfusunun 5 katı turist ağırladı

'Batı Karadeniz'in incisi' nüfusunun 5 katı turist ağırladı

"Batı Karadeniz'in incisi" olarak tabir edilen Düzce'nin Akçakoca ilçesi, Kurban Bayramı tatilinde 125 binin üzerinde yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yaptı.

'Batı Karadeniz'in incisi'  nüfusunun 5 katı turist ağırladı

Yeşili, tarihi ve kültürel yapısının yanı sıra 38 kilometrelik denize girilebilir kumsalıyla önemli turizm merkezleri arasında yer alan Akçakoca, Tarihi Ceneviz Kalesi'ni barındıran mavi bayraklı Kale, Çuhallı ve Ak Evler plajlarıyla turistlerin ilgisini çekiyor.

Özellikle İstanbul ile Ankara'ya yakınlığıyla yerli ve yabancı turistlerin uğrak mekanı olan ilçe, 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde de çok sayıda misafiri ağırladı. Tatilde ilçe nüfusunda 5 kat artış yaşandı.

"Oteller ve pansiyonlar,yüzde 100 doldu"

Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, AA muhabirine, ilçenin iki büyük metropolün ortasında olması ve ulaşım kolaylığı nedeniyle yerli ve yabancı turistlerden ilgi gördüğünü söyledi.

Bayram tatilinde sahillerin turist akınına uğradığını vurgulayan Yanmaz, "Oteller ve pansiyonlar yüzde 100 dolulukla hizmet verdi. İlçeye 9 gün boyunca 100 bin araç giriş yaptı." dedi.

Yanmaz, nüfus artışı nedeniyle güvenlik önlemlerini artırdıklarını belirterek, "Sahillerde arama ve kurtarma ekiplerimiz, sürekli görevleri başında oldu. Yoğunluktan esnafımız da gayet memnun kaldı. Kurban Bayramı tatilinde ilçeye gelen turistlerle, 25 bin olan nüfus 125 bin seviyelerini aştı." ifadelerini kullandı.

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Görgü tanığı anlattı! Lise öğrencileri birbirine girdiZeytinburnu'nda okuldan çıkan lise öğrencisi iki grup arasında bıçaklı kavga çıktı. Olay yerine gelen polisi gören liseli öğrencilerin kaçmaya çalıştığı sırada, bıçaklanan bir genç koşarken yere yığıldı. O anlar, cep telefonu kamerasına yansıdı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner