Geri Dön
GündemBatman Valisi Şahin ve Çorum Valisi Çiftçi'den aşı çağrısı!

Batman Valisi Şahin ve Çorum Valisi Çiftçi'den aşı çağrısı!

Batman Valisi ve Belediye Başkanvekili Hulusi Şahin, kentte artan koronavirüs vakaları ve düşük aşılama oranına ilişkin yaptığı uyarıda kabusun tekrar geri döndüğünü ifade ederek, "Maalesef kötü bir haberim var. Geçen yıl Kurban Bayramı'nda yaşadığımız kabus maalesef tekrar geri döndü. Geçen sene bakarsanız vaka sayılarında füze seviyesinde bir artış olmuştu. Bu yıl da maalesef benzeri bir artışla karşı karşıyayız" dedi. Çorum Valisi Mustafa Çiftçi de, kentte vaka sayılarının artmaya başladığını belirterek “Pandemi henüz bitmiş değil toplum olarak tedbirlere uymamız gerekiyor. Aşı olmayan ve aşı sırası çıktığı halde sağlık kurumlarına müracaat etmeyen vatandaşlarımızı, aşı olmaya davet ediyorum. Bu konuda lütfen hassasiyet gösterelim” ifadelerine yer verdi.

Batman Valisi Şahin ve Çorum Valisi Çiftçi'den aşı çağrısı!

Sağlık Bakanlığı'nın verilerine göre Türkiye'de aşının en az uygulandığı kentler arasında yer alan Batman'da koronavirüs vaka sayılarında da artış sürüyor. Gülistan Caddesi'nde kurulan aşı standına gelen Vali ve Belediye Başkanvekili Hulusi Şahin, artan koronavirüs vakalarına dikkat çekti.

Batman Valisi Şahin ve Çorum Valisi Çiftçiden aşı çağrısı

"PANDEMİ BİTMİŞ DEĞİL, TEDBİRLERE UYMAMIZ GEREKİYOR"

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, kentte vaka sayılarının artmaya başladığını belirterek “Pandemi henüz bitmiş değil toplum olarak tedbirlere uymamız gerekiyor. Aşı olmayan ve aşı sırası çıktığı halde sağlık kurumlarına müracaat etmeyen vatandaşlarımızı, aşı olmaya davet ediyorum. Bu konuda lütfen hassasiyet gösterelim” dedi.

Çorum Ticaret Borsası Hububat Sezonu açılışına katılan Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, kentte vaka sayısının arttığına dikkat çekerek, vatandaşları uyardı. 16 Temmuz tarihinde 20 olan vaka sayısının dün itibariyle 70'e yükseldiğini ifade eden Vali Çiftçi, aşı vurgusu yaptı. Aşı sırası gelen vatandaşların mutlaka aşı olması gerektiğini belirten Vali Çiftçi, pandeminin devam ettiğini ve herkesin tedbirlere uyması gerektiğini ifade etti.

Batman Valisi Şahin ve Çorum Valisi Çiftçiden aşı çağrısı

‘AŞI İÇİN LÜTFEN HASSASİYET GÖSTERELİM’

16 Temmuz tarihinde 20 olan vaka sayısının dün itibariyle 70'e yükseldiğini ifade eden Vali Çiftçi, "Dün hastanemizde yapılan testlerde 70 kişi pozitif çıktı. Son zamanlarda yapılan testlerin vakaya dönüşme oranı 7,80'e yükseldi. Geçtiğimiz günlerde bu oran 7,28 idi. Ülke genelinde son zamanlarda 5 binlere kadar düşen vaka sayıları tekrar 10 binlerin üzerine çıktı. Bunun ilimize de yansımaları var. Pandemi henüz bitmiş değil toplum olarak tedbirlere uymamız gerekiyor. Çorum'da aşılama çalışmaları iyi seyrediyor. Dün aldığımız rakamlara göre 1’inci, 2’nci ve 3'üncü doz olarak toplam aşılama oranı 485 bindir. 530 bin nüfusumuz olduğumuzu düşünürsek 485 bin iyi bir rakam. Aşı olmayan ve aşı sırası çıktığı halde sağlık kurumlarına müracaat etmeyen vatandaşlarımızı uyarıyorum. Bu işin başka bir çözümü ve mücadelesi yok. Aşı sırası gelen vatandaşlarımızı, aşı olmaya davet ediyorum. Bu konuda lütfen hassasiyet gösterelim" diye konuştu.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Kırmızı ışıkta zincirleme kaza! 6 kişi yaralandıBingöl’de, kırmızı ışıkta 5 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında 6 kişi yaralandı. Kaza, yoldan geçen halk otobüsünün kamerasına yansıdı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler