Geri Dön

Bayram ikramiyeleri ödemeleri başladı mı? Bakandan müjdeli haber!

Milyonlarca emekli vatandaşımızın merakla beklediği emekli maaşları ile ilgili müjdeli haber geldi. Kurban Bayramı öncesi emeklilere verilmesi öngörülen 2018 emekli ikramiyeleri ile ilgili Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk beklenen açıklamayı yaptı. Peki emekli ikramiyeleri ne zaman ödenecek? İşte detaylar...

Bayram ikramiyeleri ödemeleri başladı mı? Bakandan müjdeli haber!

Kurban Bayramı için heyecanlı bekleyiş devam ederken emekliler de Kurban Bayramı ikramiyelerinin ne zaman verileceği ile ilgili aramalarını sürdürüyor. Milyonlarca emeklinin beklediği müjdeli haber ise Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'tan geldi. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, Kurban Bayramı emekli ikramiyelerinin ne zaman verileceğini resmen açıkladı. Peki Emekli maaşları ve bayram ikramiyeleri ne zaman ödenecek? İşte detaylar...

EMEKLİ MAAŞLARI NE ZAMAN ÖDENECEK?

Maaş müjdesi

SGK’dan yapılan açıklamada ise emekli ve hak sahiplerinin Kurban Bayramı tatiline rastlayan günlerdeki gelir ve aylık ödemelerinin öne alındığı belirtildi. Açıklamada, “Emekli ve hak sahiplerinin gelir ve aylıkları, 18 Ağustos’tan itibaren bankamatiklerden, 20 Ağustos’ta bankalardan ödenecek” denildi.

BAYRAM İKRAMİYELERİNİN ÖDENECEĞİ TARİH BELLİ OLDU!

İkramiyeler, SSK ve Bağ-Kur emeklilerine bugün, Emekli Sandığı emeklilerine ise yarın ödenecek. Emeklilerin bayram ikramiyesi ödemesi dosya başına 1000 TL olarak yapılıyor.

Birden fazla dosyadan aylık alan emeklilere hisse oranı yüksek olan dosyadan tek bir ikramiye ödeniyor. Vefat eden sigortalılardan dolayı gelir ve/veya aylık almakta olan hak sahiplerine hisseleri oranında, iş kazası ve meslek hastalığı sigortasından sürekli iş göremezlik geliri almakta olanlara ise gelir bağlanmasına esas olan sürekli iş göremezlik derecesi oranında, ikramiye ödeniyor. Bu kapsamda 11.7 milyon kişiye 10.4 milyar TL ödenecek.

Meğer Türkçe biliyormuş...Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'nda maske ve mesafe denetimi yapıldı. Uyarılara rağmen maskesini düzgün takmayan ve Türkçe bilmediğini söyleyen yabancı uyruklu bir yolcu maske cezası yedikten sonra Türkçe konuşmaya başladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet