GündemBayrama kaç gün kaldı, bu yıl Kurban Bayramı ne zaman, ayın kaçında 2022? Bayram tatili kaç gün, 9 gün mü, Kurban Bayramı arefe günü tatil mi?

Bayrama kaç gün kaldı, bu yıl Kurban Bayramı ne zaman, ayın kaçında 2022? Bayram tatili kaç gün, 9 gün mü, Kurban Bayramı arefe günü tatil mi?

01.07.2022 - 14:34 | Son Güncellenme:

Kurban Bayramı tarihleri ve tatil günleri merak edilen konular arasında bulunuyor. Kurban Bayramı'na sayılı günler kaldı. Kurban Bayramı ve 15 Temmuz aynı hafta denk geliyor. Bu sen resmi tatillerin birleştirilip 9 gün izin olup olmayacağı merak ediliyordu. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan, idari izin açıklaması yaptı. Peki Kurban Bayramı ne zaman başlıyor ve bitiyor? Bayram tatili kaç gün, 9 gün mü 2022?

Bayrama kaç gün kaldı, bu yıl Kurban Bayramı ne zaman, ayın kaçında 2022 Bayram tatili kaç gün, 9 gün mü, Kurban Bayramı arefe günü tatil mi

Bayrama kaç gün kaldı? sorusunun cevabı gündemde araştırılıyor. Kurban Bayramı için geri sayılırken bayram tatili ile ilgili detaylar merak ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısı bayram tatili ile ilgili bir açıklama yaptı. Peki bayram tatili kaç gün, 9 gün oldu mu? Kurban Bayramı ne zaman başlıyor ve bitiyor?

Haberin Devamı

KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN BAŞLIYOR VE BİTİYOR?

KURBAN BAYRAMI AREFE GÜNÜ: 8 Temmuz 2022

KURBAN BAYRAMI 1. GÜNÜ: 9 TEMMUZ 2022

KURBAN BAYRAMI 2. GÜNÜ: 10 TEMMUZ 2022

KURBAN BAYRAMI 3. GÜNÜ: 11 TEMMUZ 2022

KURBAN BAYRAMI 4. GÜNÜ: 12 TEMMUZ 2022

BAYRAM TATİLİ KAÇ GÜN?

Bu sene Kurban Bayramı ve 15 Temmuz aynı haftaya denk geliyor. Bayram tatilinin 9 gün olup olmayacağı merak ediliyor. Kabine sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan; "Kurban Bayramı tatilini takip eden günler ile 15 Temmuz arasındaki Çarşamba ve Perşembe günlerinin idari izin kapsamına alınacağı haberini sizlerle paylaşmak istiyorum" dedi.

Bu sene idari izin kullanan çalışanlar arefe günü ile beraber toplam 9,5 gün tatil yapacaklar.

9 GÜNLÜK İZİN ÖZEL SEKTÖRÜ KAPSIYOR MU?

Haberin Devamı

İdari tatil, sadece devlet memurlarının faydalanabildiği ancak özel sektör çalışanlarını etkilemeyen izin türüdür. İznin kullanılması durumunda çalışanın maaşından kesilmesi veya yıllık izinden düşülmesi söz konusu değil.