Geri Dön

Bedeni bayrakla örtülü bordo-mavi yumruk...

ESP ve SGDF harflerinin ortasında dalgalanan bordo-mavi bir TS! Ve hemen ardından cansız bedeni bayrakla örtülü bordo-mavi yumruk... Trabzon Of ilçesi doğumlu Koray Çapoğlu da Kobani’ye giden grubun içindeydi ve patlamada yaşamını yitirdi.

Bedeni bayrakla örtülü bordo-mavi yumruk...

Dün Suruç’taki yaşanan patlamada 32 kişi yaşamını yiitirdi. İlçeye giden grubun içinde Trabzon nüfusuna kayıtlı Koray Çapoğlu da bulunuyordu. Patlamada hayatını kaybeden Çapoğlu'nun cansız bedeni SGDF bayrağıyla örtülürken gönül verdiği renklerle sarılı bileği karenin dışına taşıyordu. Çapoğlu'nun ölümünün ardından üyesi olduğu 'Devrimci Trabzonsporlular’ grubu bir açıklama yayınladı

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bizler de grubumuzun kurucusu Vahap Güven'i Kobane direnişinin ilk günlerinde şehit veren Devrimci Trabzonsporlular olarak Kobane’ye oyuncak götüren grubun içinde; tıpkı Gezi'de, Validebağ'da, Hrant anmasında, nükleer santrale karşı, yeşil yola karşı vs. her yerde kendisiyle özdeşleşmiş TS bayrağı ile yer aldığı gibi yer alan ve görüntülere göre de patlama hemen yanıbaşında meydana gelen hemşerimiz, renktaşımız Trabzon İli Of ilçesi doğumlu Koray Çapoğlu'nu bu vahşi saldırıda şehit verdik. Anısı Kardeşliğe Işık Olsun! Koray Çapoğlu Ölümsüzdür! Suruç Şehitleri Ölümsüzdür!”

Kaynak Radikal

17 Ağustos Kocaeli depreminin denizdeki izi yıkıldıKocaeli'nin İzmit ilçesinde, 17 Ağustos 1999 depreminde kara bağlantısı yıkılan ve o günden bu yana atıl durumda olan iskele, dev yüzer vinç ve iş makineleriyle yıkıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber