Geri Dön

Bedri Koraman anılıyor

30 Mayıs 2015’te hayatını kaybeden ünlü çizer Bedri Koraman, yarın Bodrum’un Torba Mahallesi’ndeki mezarı başında anılacak.

Bedri Koraman anılıyor

87 yaşında hayata veda eden Koraman için düzenlenecek anma törenine Koraman ailesi başta olmak üzere çizerin sevenleri ve dostları katılacak. Bodrum’u, Torba’yı çok seven Bedri Koraman, Bodrumlular tarafından her zaman sevildi ve ölümünden sonra da onu yalnız bırakmadı. 1945’te öğrenim için geldiği İstanbul’da bir süre İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi’nde Cemal Tollu atölyesinde eğitim gören Koraman, 1970’lerde Abdi İpekçi’nin isteğiyle, Milliyet’in birinci sayfasında, gazetenin o günkü en önemli haberini tamamlayan ve resim yanı ağır basan renkli karikatürler çizdi. Günlük karikatürleri dışında gazetenin hafta sonu ekleri için özel karikatür-öykü sayfaları da hazırlayan Bedri Koraman, Karikatürcüler Derneği Genel Başkanlığı yaptı.

Birlikte yaşadığı kadını öldürdü!Çanakkale'nin Bayramiç ilesinde evli olan Nuri E. (32), imam nikahlı ikinci eşi Şerife Beceren'i (26) av tüfeğiyle vurarak öldürdü. Gözaltına alınan Eroğlu, ilk ifadesinde, sabah ava gitmek için tüfeğini kontrol ederken kazayla ateş aldığını ileri sürdü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber