Geri Dön

Bedri Koraman anılıyor

30 Mayıs 2015’te hayatını kaybeden ünlü çizer Bedri Koraman, yarın Bodrum’un Torba Mahallesi’ndeki mezarı başında anılacak.

Bedri Koraman anılıyor

87 yaşında hayata veda eden Koraman için düzenlenecek anma törenine Koraman ailesi başta olmak üzere çizerin sevenleri ve dostları katılacak. Bodrum’u, Torba’yı çok seven Bedri Koraman, Bodrumlular tarafından her zaman sevildi ve ölümünden sonra da onu yalnız bırakmadı. 1945’te öğrenim için geldiği İstanbul’da bir süre İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi’nde Cemal Tollu atölyesinde eğitim gören Koraman, 1970’lerde Abdi İpekçi’nin isteğiyle, Milliyet’in birinci sayfasında, gazetenin o günkü en önemli haberini tamamlayan ve resim yanı ağır basan renkli karikatürler çizdi. Günlük karikatürleri dışında gazetenin hafta sonu ekleri için özel karikatür-öykü sayfaları da hazırlayan Bedri Koraman, Karikatürcüler Derneği Genel Başkanlığı yaptı.

Elbistan sis denizinde kaybolduKahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde gece saatlerinden itibaren etkili olan yoğun sis, kentin üzerini tamamıyla kaplayarak kartpostallık görüntüler oluşturdu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet