Geri Dön
GündemBekçi alımı başvuruları ne zaman? Tarih belli oldu mu?

Bekçi alımı başvuruları ne zaman? Tarih belli oldu mu?

10.500 bekçi alımın ile ilgili meraklı bekleyiş sürüyor. Başvuru yapmayı düşünen binlerce bekçi adayı 2019 bekçi alımı başvuruları ne zaman başlayacak sorusunun cevabını arıyor.

Bekçi alımı başvuruları ne zaman? Tarih belli oldu mu?

Bekçi alımı ile ilgili araştırmalar devam ediyor. Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile çıkarılan ve Resmi Gazete'de yayımlanan 10.500 bekçi alımına ilişkin vatandaşların bekleyişi sürüyor. 2019 yılı içerisinde alınacak olan bekçi alımına ilişkin henüz Polis Akademisi Başkanlığı üzerinden henüz bir açıklama yapılmazken hangi ile ne kadar bekçi alımı yapılacağı belli oldu? Peki başvurular ne zaman başlayacak?

BEKÇİ ALIMI BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

10.500 Bekçi alımı başvurularının 2018 yılı bekçi alımındaki sürecin sona ermesinin ardından başlaması bekleniyor. 2018 yılı bekçi alımında süreç meslek içi eğitimleri ile devam ediyor. 28 Ocak'ta başlayan meslek içi eğitimleri 8 Mart'ta sona erecek. Bu sürenin ardından 2019 yılı bekçi alımı kılavuzunun yayımlanması bekleniyor.

Bakan Koca'dan aşı açıklamasıSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Uğur Şahin ile gerçekleştirdiği görüşmede Haziran ayı için 30 milyon doz BioNTech aşısı sözü verildiğini belirtti. Bakan Koca, "Biz opsiyonel olarak 30 milyona gelecek şekilde anlaşma yapmıştık. Uğur Hoca, Türkiye'ye aşı gönderme konusunda büyük gayret sarf ediyor. 'Haziran ayı için 30 milyon doz aşıyı şimdiden söz verebilirsin' dediler." ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet