Geri Dön

Bekçi alımı başvuruları ne zaman? Tarih belli oldu mu?

10.500 bekçi alımın ile ilgili meraklı bekleyiş sürüyor. Başvuru yapmayı düşünen binlerce bekçi adayı 2019 bekçi alımı başvuruları ne zaman başlayacak sorusunun cevabını arıyor.

Bekçi alımı başvuruları ne zaman? Tarih belli oldu mu?

Bekçi alımı ile ilgili araştırmalar devam ediyor. Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile çıkarılan ve Resmi Gazete'de yayımlanan 10.500 bekçi alımına ilişkin vatandaşların bekleyişi sürüyor. 2019 yılı içerisinde alınacak olan bekçi alımına ilişkin henüz Polis Akademisi Başkanlığı üzerinden henüz bir açıklama yapılmazken hangi ile ne kadar bekçi alımı yapılacağı belli oldu? Peki başvurular ne zaman başlayacak?

BEKÇİ ALIMI BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

10.500 Bekçi alımı başvurularının 2018 yılı bekçi alımındaki sürecin sona ermesinin ardından başlaması bekleniyor. 2018 yılı bekçi alımında süreç meslek içi eğitimleri ile devam ediyor. 28 Ocak'ta başlayan meslek içi eğitimleri 8 Mart'ta sona erecek. Bu sürenin ardından 2019 yılı bekçi alımı kılavuzunun yayımlanması bekleniyor.

Polis havadan helikopterle uyardı: Evde kal AdanaAdana'da polis, corona virüs salgını için alınan önlemler kapsamında, helikopterlerle vatandaşlara anons yaparak, "Kendi sağlığınız ve çevrenizdekilerin sağlığı için evinizde kalın. 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşların sokağa çıkması yasaklanmıştır" uyarısında bulundu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber