Geri Dön

Bekçilik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? 2019/2 Bekçilik mülakat sonuçları

Bekçilik mülakat sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Ekim ayı içerisinde gerçekleştirilen 2019/2 Bekçilik mülakatlarının ardından adaylar mülakat sonuçlarının açıklanacağı tarihi merak içinde araştırmaya devam ediyor. Peki Bekçilik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? Polis Akademisi Başkanlığı'ndan açıklama geldi mi?

Bekçilik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? 2019/2 Bekçilik mülakat sonuçları

Bekçilik mülakat sonuçları konusunda adayların araştırmaları tüm hızıyla devam ediyor. Ekim ayı içerisinde gerçekleştirilen 2019/2 Bekçilik mülakatlarının ardından sonuçların Kasım ayı içerisinde açıklanması bekleniyordu. Kasım ayı içerisinde açıklanmayan Bekçilik mülakat sonuçları hakkında Polis Akademisi Başkanlığı tarafından da henüz resmi bir açıklama gelmedi. Peki Bekçilik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

BEKÇİLİK MÜLAKAT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Bekçilik mülakat sonuçları hakkında Polis Akademisi'nden yapılan bir duyuru yok. Mülakat sonuçlarının önümüzdeki hafta açıklanması bekleniyor.

Adayların başarı sıralamasına esas giriş puanı; yazılı sınav puanının %25’i, fiziki yeterlilik sınav puanının % 25’i ve sözlü sınav puanının %50’sinin toplamı olarak hesaplanacaktır.

BEKÇİLİK HAKKINDA

Çarşı ve mahalle bekçileri adayları ile 15 yıla kadar hizmeti olan bekçilerin 20, 15 yıldan fazla hizmeti olanların 30 gün yıllık izin hakkı vardır. Bu izin tayinlerindeki usule göre verilir.

Mesleki amirin mütalası alınarak vali ve kaymakamlarca verilecek mazeret izinleri bir yıl içinde 10 günden fazla olduğu takdirde yıllık izne mahsubedilir.

Emniyet Teşkilatı Kanununun 61 inci maddesine göre bekçi ve bekçi adaylarına haftada bir gün dinlenme izni verilir.

Çarşı ve mahalle bekçileri 60 yaşına kadar çalıştırılabilir.

Bucaklarda görevli çarşı ve mahalle bekçilerinin bucak müdürü birinci, kaymakam ikinci derecede sicil amiridir.

İlçe merkez sınırları içerisinde görevli çarşı ve mahalle bekçilerinin en büyük mesleki amiri birinci, kaymakam da ikinci derecede sicil amiridir.

Çarşı ve mahalle bekçilerinin sicilleri ilçelerde ilgili dairelerince tutulur.

Bekçi teşkilatı mensuplarından üstün başarı gösteren bekçiler takdirname ile taltif edilirler.

Hayatını tahlikeye koyacak şekilde üstün başarı gösteren bekçilere, yılda en çok üç defa aylık ücretleri tutarı kadar ikramiye verilebilir.

Takdirname ve ikramiyeler, İçişleri Bakanlığınca hazırlanacak Yönetmelikte gösterilen esaslara göre, mesleki amirin teklifi ve vali veya kaymakamın tasvibi ile verilir.

Kayseri'de altın ve bebek kıyafeti çalan kadın yakalandı!Kayseri'de girdikleri evlerden ziynet eşyası ve bebek kıyafetleri çaldığı tespit edilen bir kadın polis ekiplerince yakalandı. İkamette bulunan güvenlik kamerasını fark eden kadın, yakalanmamak için kamerayı kırdığı da tespit edildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber