Geri Dön

Berkin Elvan mezarı başında anıldı

Gezi Parkı eylemleri sırasında Okmeydanı’nda polisin attığı gaz fişeğinin başına isabet etmesi sonucu ağır yaralanan ve 269 gün sonra tedavi gördüğü hastanede 15 yaşında yaşamını yitiren Berkin Elvan ölümünün üçüncü yılında mezarı başında anıldı.

Berkin Elvan mezarı başında anıldı

Anne Gülsüm Elvan, anma sırasında sinir krizi geçirip bayıldı. Berkin Elvan’ın Feriköy Mezarlığı’ndaki kabri başındaki anmaya anne Gülsüm Elvan, baba Sami Elvan, CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan ile Gezi olayları sırasında hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz’ın annesi Emel Korkmaz, babası Şahap Korkmaz, Armutlu’da polis tarafından vurulan Dilek Doğan’ın annesi Aysel Doğan ve Halkın Hukuk Bürosu avukatları katıldı. Baba Sami Elvan “Biz hem tetiği çeken elin hem de emri verenin hesap vermesi gerektiğini unutmayacağız, unutturmayacağız” dedi. Anne Gülsüm Elvan ise “Benim yavrum daha küçüktü. Yarası yavrumdan büyüktü. Hayallerimiz yarım kaldı” dedi. l ÇİĞDEM YILMAZ İstanbul

Trump'tan flaş açıklama: Eve gitmelisinizABD'de çıkan olayların ardından Trump destekçilerine evlerine dönmeleri çağrısında bulundu.Trump'ın açıklamaları şöyle:Lütfen eve gidin, sizi seviyoruz çok özelsiniz. Barışçıl bir şekilde evlerinize dönün.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet