Geri Dön
GündemBeşiktaş'taki kazada şoförün kanında uyuşturucu madde olup olmadığı araştırılacak

Beşiktaş'taki kazada şoförün kanında uyuşturucu madde olup olmadığı araştırılacak

İstanbul Beşiktaş’ta telefonuyla ilgilenirken kaza yapan ve bir kişinin ölümüne, bir kişinin de yaralanmasına neden olduğu gerekçesiyle tutuklanan otobüs şoförü Baki Tatlı'nın, olay anında kanında uyuşturucu madde bulunup bulunmadığı araştırılacak.

Beşiktaş'taki kazada şoförün kanında uyuşturucu madde olup olmadığı araştırılacak

Beşiktaş'ta dün sabah seyir halinde telefonuyla ilgilenirken bariyerlere çarparak Sevgi Yamaç Yalçın'ın ölümüne, Münir B.'nin de yaralanmasına neden olan çift katlı İETT otobüs şoförü Baki Tatlı hakkında İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında, olay anında herhangi bir uyuşturucu madde etkisinde olup olmadığına ilişkin araştırma yapılmasına karar verildi.

Bu kapsamda şoför Baki Tatlı'dan kan örneği alınarak Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Raporun önümüzdeki günlerde savcılığa sunulması bekleniyor.

KAZA ANLARI KAMERAYA YANSIMIŞTI

Olay sonrasında gözaltına alınan şoför Baki Tatlı'nın çıkarıldığı İstanbul Adalet Sarayı'nda "Taksirle ölüme ve yaralamaya neden olmak" suçundan dün akşam saatlerinde tutuklanmıştı. Şüpheli Baki Tatlı'nıın emniyetteki ifadesinde bir anlık daldığını, telefonunun şarjda olduğunu, ona baktığını, tünelde durmayıp yoluna devam etmesinin de trafiği sıkıştırmamak nedeniyle olduğunu söylediği öğrenilmişti. Öte yandan şoförün kaza anında cep telefonuyla oynadığı otobüsün güvenlik kamerasına yansımıştı.

İsrail, Gazze'de 14 katlı binayı vurduİsrail, abluka altındaki Gazze'nin en işlek bölgelerinden birinde yer alan dairelerin ve ticari ofislerin bulunduğu 14 katlı Eş-Şuruk adlı binayı hava saldırısıyla yerle bir etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet