Geri Dön

Beykoz’da velileri kızdıran anket Meclis’e taşındı

CHP İstanbul Milletvekili Sacid Yıldız, Beykoz’da bulunan 12 okulda öğrencilere dağıtılan ve içinde çocuğun “Kuran kursuna gidip gitmediği ve cinsel içerikli” soruların da yer aldığı “Güçler ve Güçlükler” anketini TBMM gündemine taşıdı

Beykoz’da velileri kızdıran anket Meclis’e taşındı

CHP İstanbul Milletvekili Sacid Yıldız, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu’nun yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi verdi. Psikolojik Rehabilitasyon ve Eğitim Programları Derneği ile Beykoz Eğitime Destek Derneği’nin yürüttüğü program çerçevesinde Beykoz’da bulunan 12 okulda öğrencilere, “Güçler ve Güçlükler” anketi dağıtıldığını belirten Yıldız, anketin yapılacağı okulların neye göre belirlendiğini merak ettiğini belirtti.

Neden zarfta gönderilmedi?
CHP’li Yıldız, şu sorulara yanıt istedi:
“Başka okullarda da yapılması düşünülmekte midir? Ailelere sorularak sonuç elde edilecek bir anket neden velilere öğrenciler aracılığıyla, onların görebileceği şekilde gönderilmiştir? Anketler neden bir zarf içine konularak gönderilmemiştir? Ankette yer alan sorular Bakanlık ya da Kaymakamlık tarafından oluşturulan bilimsel bir kurulun süzgecinden geçirilmiş midir? Bahsi geçen ankette yer alan sorularla öğrencilerin ruh sağlığı hakkında bilgi sahibi olabilmek ve genel bir profil ortaya çıkarmak mümkün müdür? Velilere çocuklarının Kuran kursuna gidip gitmediğinin sorulması, bunun bir eksiklik olarak algılanmasına neden olmayacak mıdır?”

Kahramanmaraş'ta polislere silahlı saldırıda bulunan zanlı hastanede öldüKahramanmaraş'ta, cinayet zanlısı olarak aranırken kaldığı otele gelen polislerden birini şehit eden diğerini yaralayan zanlı, hastanede hayatını kaybetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet