Geri Dön

BİFO’nun 20’nci yaş turnesi başlıyor

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO), 20. yaşını kutladığı 2018-2019 sezonunda yeni bir Avrupa turnesine çıkıyor.

BİFO’nun 20’nci yaş turnesi başlıyor

Turne kapsamında orkestra Almanya’nın Stuttgart, Friedrichshafen ve Aachen, Hollanda’nın Amsterdam ve Fransa’nın Paris kentinde toplam beş konser verecek. Turne boyunca BİFO , Sascha Goetzel’in şefliğinde ilk konserde kariyerinin zirvesindeki dünyaca ünlü keman virtüözü Daniel Hope’a, diğer dört konserde ise daha önce verimli işbirlikleri gerçekleştirdiği Nemanja Radulovic’e eşlik edecek.

BİFO’nun 3. Avrupa turnesi yarın akşam Almanya’da başlayacak. 7 Aralık’ta yine Almanya’nın ardından Hollanda’da sahne alacak BİFO’nun son durağı Fransa olacak.

İstanbul'un ağaçlarında teke böceği tehlikesiİstanbul'da akçaağaç, çınar gibi birçok ağaç türü istilacı bir tür olan teke böceği nedeniyle tehlike altında. Eğer erken tespit edilmezse ağaçların kesilmesi gerekiyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri teke böceği ile mücadele kapsamında 2 ay içerisinde 180 adet ağacı kesmek zorunda kaldı. Ekiplerin yaptığı incelemelerde yaklaşık 800’e yakın ağaçta larvaların olduğu öğrenildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet