Geri Dön
GündemBileklerini kesti, gazetecileri görünce 'Bileklerimi kestiler' diye bağırdı

Bileklerini kesti, gazetecileri görünce 'Bileklerimi kestiler' diye bağırdı

Bursa’da psikolojik problemleri olduğu öğrenilen bir genç balkona çıkarak atlamak istedi. İhbar üzerine olay yerine gelen emniyet müdürü ve ekipler genci ikna ederek intihardan vazgeçirdi. İntihar etmek istediği sırada bileklerini kesmeye çalışan genç, ambulansa bindirildiği sırada ‘Bileklerimi kestiler’ diye bağırdı.

Bileklerini kesti, gazetecileri görünce 'Bileklerimi kestiler' diye bağırdı

Olay, Bursa’nın merkez Yıldırım ilçesi Ortabağlar Mahallesi 2. Onur Sokak’ta meydana geldi. İddiaya göre, psikolojik problemleri olduğu öğrenilen Günay Ö. (27), evinin bulunduğu 10'uncu kattaki balkona çıkarak aşağı atlamak istedi. Günay Ö.'yü fark eden komşuları olayı polise, itfaiyeye ve sağlık ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri tedbir alırken, polis ekipleri de gençle görüşerek intihardan vazgeçirmeye çalıştı.

Karşısında polisi görünce yeniden balkona çıkarak bileklerini kesmeye başlayan Günay Ö'yü ikna etmek için bu sefer Yıldırım İlçe Emniyet Müdürü devreye girdi. Emniyet müdürü yanında 2 polis memuru ile birlikte eve giderek genç adamı ikna etmeyi başardı.

Olay yerine gelen sağlık ekipleri Günay Ö.'nün kestiği bileklerine hemen müdahale ederken, karşısında gazetecileri gören genç adam bileklerinin başkaları tarafından kesildiğini iddia ederek ‘Bileklerimi kestiler’ diye bağırdı. İlk müdahalesi ambulansta yapılan Günay Ö., ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

Gazi polis, nakilli eliyle 6 yıl sonra ilk atışını yaptıEmniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Başkanlığı bünyesinde görev yapan özel harekat polisi Hilmi Köse'nin 20 yıldır silah tuttuğu sol eli, 2015 yılındaki 'hendek' operasyonlarında, üzerine atılan el yapımı patlayıcı nedeniyle parçalandı. Köse'nin sağ ayak ile leğen kemiğinden alınan 20 santim kemik ve deri, parçalanan koluna nakledildi. Özel Harekat Başkanlığı’na geri dönebilmek için sağ eliyle atış yapmaya başlayan Köse, 2 yıl süren tedavi ve eğitim sürecinin ardından mesleğine tekrar başladı. Köse'nin 6 yıl sonra sol eliyle yaptığı ilk atışı ise DHA görüntüledi. Köse, sol elle hedefi tam isabet vurmayı başardı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet