Geri Dön

Bilim adamından bir roman

Ödüllü bir bilim adamı ve uzman bir nörolog olan Doçent Dr. Sultan Tarlacı’nın ‘197 Gün’ adlı polisiye gerilim romanı yayınlandı.

Tuti Kitap’tan çıkan roman, korkunç bir cinayet ile başlıyor, işlenen cinayetin ardından gelişen olaylar silsilesinde parapsikolojiye meraklı bir nörolog, psişik yeteneği bulunan matematik öğretmeni, cinayet masası dedektifi komiserin yaşadıklarını konu alıyor.
Doç. Dr. Sultan Tarlacı Beyin Omurilik ve Kas hastalıkları uzmanı ve aynı zamanda insandaki “bilinç” alanında da önemli araştırmaları var. Bilinci anlamanın en iyi yolunun kuantum fiziği olduğunu düşünen Tarlacı, her ikisini bir arada ele alan yeni bir bilim dalının (NöroKuantoloji) isim babası ve kurucusu oldu. Kuantum fiziği, sinir bilimi ve parapsikolojiyi aynı potada kaynatıp özünü bulmakla uğraşırken İbn-i Arabi’nin Sufi mistizmine denk geldiğini belirten Tarlacı, bilimin parapsikoloji konusunda görünmez sansürünü aşmanın zor olduğuna inanmakla birlikte gene de bilincin kafatası dışına uzandığını ifade ediyor.

Bulunduğu gibi kayboldu, panik büyüyor!Koyunları saymak için havalanan helikopterin pilotu, hayatında gördüğü en garip şeye rastladı. Video kaydı sosyal medyada yayılınca dünya çapında yankı buldu ancak gizemli blok geldiği gibi kayboldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet