Geri Dön
GündemBir Başbakan’ın günlük ajandası

Bir Başbakan’ın günlük ajandası

Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi, bugünden itibaren 21 Ocak 2016’ya dek Arnavutluk Başbakanı Edi Rama’nın Türkiye’deki ilk kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor.

Bir Başbakan’ın günlük ajandası

İKASD İstanbul Kültürlerarası Sanat Diyalogları Derneği tarafından ‘Edi-tions’ başlığı altında 2005-2015 arasındaki günlük ajandasındaki çizimlerden oluşan sergide 131 parça yer alıyor.

‘Önce sanatçıydım’

Edi Rama sergi açılışında yaptığı açıklamada, “Siyasetçi olmadan önce sanatçıydım. Sanat bana farklı düşüncelerin kapısını açıyor” dedi. Serginin açılışında, Türkiye ve Arnavutluk arasında önemli bir kültür köprüsü oluşturması hedeflendiği belirtildi. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ve Tiran Sanatlar Üniversitesi arasında işbirliği protokolü de imzalandı.

Caddeyi birbirine katan farenin ezilmemesi için elinden geleni yaptıBağcılar'da bir esnaf caddede gördüğü farenin ezilmemesi için elinden geleni yaptı. Esnafın yön komutlarıyla caddeden çıkarmaya çalıştığı fare, rögar kapağından kanalizasyona girdi. Fareyi ezmemek için manevra yapan araçlar ile yolun karşısına geçmeye çalışırken fareyi görünce zıplayan kişi kameralara yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet