Geri Dön

Bir Sürü Nasıl Yazılır? Birsürü Tdk Yazımı Ayrı Mı, Bitişik Mi? Bir Sürü Kelimesinin Doğru Yazılışı

Dilimizde kelimelerin doğru yazılışı oldukça önemlidir. Günlük hayatta kullanılan kelimeler birleşik mi ayrı mı yazılır sorusu en çok sorulan sorulardan birisidir. Bir sürü kelimesi de bunlardan birisidir. Bu kelimesinin eş anlamı olan sözcükler nelerdir? Peki, bir sürü kelimesi nasıl yazılır? Eş anlamlısı nedir? Sizler için doğru yazılışını detaylı olarak hazırladık.

Bir Sürü Nasıl Yazılır? Birsürü Tdk Yazımı Ayrı Mı, Bitişik Mi? Bir Sürü Kelimesinin Doğru Yazılışı

Günlük hayatta kullandığımız kelimelerin bilgi eksikliğinden kaynaklı yazım yanlışları bulunmaktadır. Bu konuda Türk Dil Kurumu sözlüklerinden yardım almak mümkündür. Bitişik mi yoksa ayrı mı yazılır diye sorulan kelimelerden birisi de bir sürü kelimesidir. 

Bir Sürü TDK'ya Göre Doğru Yazılışı

Türk Dil Kurumu sözlüklerine göre bir sürü kelimesinin doğru yazılışı ayrıdır. Bitişik yazılan bu kelime dilimize göre yanlı kullanılmaktadır.

Bir Sürü Kelimesinin Cümle İçerisinde Örnekleri

Dilimizde sıklıkla kullandığımız bir sürü kelimesi ile ilgili örnekler aşağıda belirtilmiştir.

- Evimizde bir sürü misafir var. Doğru

 - Çiftlikte birsürü hayvan bulunmaktadır. Yanlış

Bir Sürü Nedir?

Kelimelerin anlamları ve eş anlamlısı TDK sözlüklerinden bulmak mümkündür. Bir sürü kelimesinin eş anlamlısı ve anlamı pek çok kelimesidir. 

 

Bir köyü ayağa kaldıran taciz iddiasıIsparta'da, bir işletmecinin çalışanına tacizde bulunduğu iddiası üzerine toplanan köylüler, işletmenin bulunduğu alanda bir araya geldi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet