Geri Dön

Bir tweet attı 7 polis geldi!

twitter’da Gökçek için ‘Edepsizsin Melih Gokcek’ hashtag’i kullanarak bir tweet atan 17 yaşındaki İrem Aksoy’u 7 polis okuldan aldı. Evi arandı, bilgisayarına el konuldu. Gökçek de genç kızın rakı masasındaki fotoğrafını yayınladı

Bir tweet attı  7 polis geldi!

Popüler sosyal paylaşım sitesi twitter’da, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e, “#EdepsizsinMelihGokcek” hashtag’i ile tweet atan 17 yaşındaki lise öğrencisi İrem Aksoy’un, İstanbul’da öğrenim gördüğü Beylikdüzü Cahit Zarifoğlu Lisesi’nde önceki sabah gözaltına alındığı ortaya çıktı. 7 polis eşliğinde okuldan alınan ve karakola götürülen Aksoy’un evinde yapılan aramada laptopu ile diğer bilgisayarının harddiskine el konulduğu belirtildi.
CHP Beylikdüzü Lise Komisyonu Başkanı olan Aksoy’un, yaklaşık 3 ay önce twitter’da, #EdepsizsinMelihGokcek” hashtag’i ile yazdığı 2 tweet nedeniyle gözaltına alındığı ortaya çıktı. Twitter’da, “Atamın kemiklerini sızlatıyorsun #EdepsizsinMelihGokcek” ve “Müslüman geçinerek kul hakkı yediğin için #EdepsizsinMelihGokcek” diye yazan Aksoy, Gökçek’in avukatı Esennur Ezgi’nin Ankara Savcılığı’na yaptığı şikayet üzerine öğrenim gördüğü Beylikdüzü Cahit Zarifoğlu Lisesi’nde önceki sabah gözaltına alındı. İddaya göre polisler, Aksoy’un Beylikdüzü’ndeki evine baskın yaptı. 10 polisin arama yaptığı ileri sürülen evde Aksoy’un laptopu ile diğer bilgisayarının harddiskine el konulduğu belirtildi.

‘Sen misin eleştiren!’
Konu hakkında bilgi veren CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Baran Güneş, şunları kaydetti:
“Arama sırasında okulunda derste bulunan Aksoy’a müdür yardımcısı tarafından bilgilendirme yapılmış. Aksoy, müdür yardımcısının odasına gittiğinde 3 polis onu karşılıyor ve üzerini arıyor. Arabadaki polisler ile birlikte toplam 7 polis, kendisini Beylikdüzü Polis Karakolu’na götürüyor. Kendisi yaşı nedeniyle üyemiz değil. Ama CHP’ye gönül vermiş bir arkadaşımız. İstanbul İl Gençlik Kolları’ndan arkadaşlar konuyla ilgilendi, kendisini karakoldan aldılar. Önümüzdeki günlerde savcılığa ifade verecek.”
Aksoy, olayın ardından twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Gökçek’e hakaretten gözaltına alındım. Bu süreçte beni yalnız bırakmayan tüm yoldaşlarıma teşekkür ediyorum. Süreç devam ediyor, desteklerinizi bekliyorum” dedi.

Uyardık vazgeçmeyiz

Gökçek’in avukatı Ezgi ise, “Başkanım hakaret eden kişileri, twitter’da, ‘Özür dileyin şikâyetçi olmayayım’ diye uyarıyor. Özür gelmezse de şikâyetçi oluyoruz. Aksoy’u da baştan uyardığımız için şikâyetimizden vazgeçmemiz söz konusu değil. 18’den küçük olduğu için velisi ile birlikte ifade verecek” diye konuştu

22 yıl boyunca şiddet gördü! 'Eşimden çok korkuyorum'Hatay'ın Dörtyol ilçesinde yaşayan Hatice B. (39), 22 yıllık eşi H.B. tarafından sürekli şiddete maruz kaldığı gerekçesiyle şikayetçi oldu. Daha öncesinde birçok kez boşanma davası açtığını ancak ailesi nedeniyle geri çektiğini söyleyen Hatice B., "Kendimden çok çocuklarıma zarar vermesinden endişe ediyorum. Bu şiddet 22 yıldır sürüyor" dedi. H.B.'nin şikayetin ardından gözaltına alındığı ve serbest bırakıldığı öğrenildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber