Geri Dön

Birleşik Krallık’ta burslu eğitim fırsatı

Birleşik Krallık’ta burslu eğitim fırsatı

British Council’ın Birleşik Krallık’tan 9 üniversiteyle hayata geçirdiği GREAT Burs Programı, 17 öğrenciye lisans ve lisansüstü burs olanağı sunuyor ve toplamda 350 bin Sterlin burs desteği sağlıyor. Üniversitelerin yıllık ücretlerini kapsayacak şekilde 12.500 ile 26 bin Sterlin arasında değişen tutarlardaki burslar, üç lisans, 13 yüksek lisans ve bir doktora programının bir yıllık eğitim ücretini kapsıyor.

Öğrenciler, İngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda’daki 9 üniversitenin sunduğu mühendislik, hukuk, işletme, sanat ve tasarım, biobilimler, bilgi teknolojileri ve daha pek çok alandaki eğitim programlarına başvurabiliyorlar. Burs programında yer alan üniversiteler arasında Arts University Bournemouth, Coventry, Loughborough, Swansea, Ulster, Bradford, Bristol, Glasgow, Warwick bulunuyor. Burs programına Türkiye için son başvuru tarihleri ve kriterleri üniversitelere göre değişiklik gösteriyor.

'Bu katliamın hesabını hukuk önünde soracağız'Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Hocalı katliamının hesabını hukuk önünde soracaklarını belirterek, "Hocalı katliamını kınıyor, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyorum." ifadesini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet