Geri Dön

‘Biz olamıyoruz, siz bağışçı olun’

İzmir’de yaşayan Eylem - Çağdaş Yazıcı çiftinin 3.5 yaşındaki kızları Öykü Arin’e nadir görülen Juvenil Miyelomiyositik Lösemi (JMML) tanısı konuldu. İlik nakli olması gereken Öykü Arin için başlatılan kampanyalara pek çok kişi ve kurum destek verdi.

‘Biz olamıyoruz, siz bağışçı olun’

İzmirli çocuklar Heja Zeynep Bayman ve Tuana Çiftçi de Öykü Arin Yazıcı ve onun gibi ilik bekleyen tüm çocuklar için resimler yaptı, ailelerinin sosyal medya üzerinden paylaştıkları fotoğraf ve videolarla büyüklere kan vermeleri için çağrıda bulundu. Büyüklerden Kızılay’a 3 tüp kan vermelerini, hastanede Öykü Arin gibi ilik nakli bekleyen tüm çocuklara yardım etmelerini isteyen Heja Zeynep Bayman, “Biz hasta çocuklara yardım etsinler diye bir video çektik. Öykü iyileşince onunla oyun oynayacağız” dedi. Tuana Çiftçi ise, “Doktorlar bize küçük olduğumuz için bağışçı olamayacağımızı söyledi. Ama büyükler, lösemi olan arkadaşlarımıza yardım edebilir” diye konuştu. Tuana Çiftçi’nin annesi Sinem Çiftçi de “Bütün büyükler, çocukların çağrısını duyacağız. İlik nakli bekleyen lösemili bütün hastalar için donör olacağız” dedi.

l MELİS KARAKUZULU DHA

Depremde binanın yıkılma anı kameradaİzmir'de 6,8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. AFAD, merkez üssü Ege Denizi'nin Seferihisar açıkları olan 6,6 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini açıkladı. Deprem İzmir’in yanı sıra Aydın, Muğla, Manisa, Denizli, Çanakkale, Bursa, İstanbul, Uşak, Kütahya, Bursa, Yalova, Tekirdağ ve Edirne’de de hissedildi. Depremle birlikte vatandaşlar yakınlarına bilgi vermek isteyince, operatörlerde yoğunluk oluştu. Hastaneler, itfaiye, polis ve sağlık ekipleri, alarm durumuna geçti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber