Geri Dön

Black Friday 2020 indirimleri ne zaman? Efsane Cuma indirimleri 2020 ne zaman?

İndirim tutkunlarının her yıl yakından takip ettiği dünya çapında Black Friday, ülkemizde ise Efsane Cuma olarak adlandırılan büyük indirimlerin yaşanacağı gün için meraklı arayış başladı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da büyük indirimlerden yararlanmak isteyen vatandaşlar Black Friday 2020 indirimleri ne zaman? Efsane Cuma indirimleri 2020 ne zaman? sorularına cevap arıyor. İşte sabırsızlıkla beklenen o gün...

Black Friday 2020 indirimleri ne zaman? Efsane Cuma indirimleri 2020 ne zaman?

Alışveriş severlerin kaçırmak istemediği Black Friday (Efsane Cuma) için meraklı arayış hız kesmiyor. Kasım ayının sonlarına doğru yaklaşırken, büyük indirim gününün ne zaman yaşanacağı öğrenilmek isteniyor. Peki Black Friday (Efsane Cuma) hangi tarihte?

BLACK FRİDAY (EFSANE CUMA) NE ZAMAN?

Black Friday (Efsane Cuma) bu yıl 27 Kasım günü olacak.

BLACK FRIDAY NEDİR?

ABD'de, Black Friday Şükran Günü'nden sonra gelen ilk cuma günüdür. Mağazalar çok erken saatte açılır ve geç kapanırlar. Bugün beklenmedik derecede indirimli satış yaparlar. Black Friday resmi bir tatil sayılmaz. Kanada ve İngiltere'de de Black Friday günü vardır, ve Amazon gibi internet üzerinden iş yapan çeşitli şirketler de indirimli satış yaparlar. Son yedi yıl içinde, bu günde indirim yapan şirketlerin kârları sürekli artmıştır.

Bu alışveriş gününe tarihte ilk defa 1961 yılında gazetelerde Black Friday olarak bahsedilmiştir. O günde, Philadelphia'da, alışverişten dolayı oluşan yoğun trafik ve zorluklar nedeniyle bu isim verilmiştir. Son yıllarda, bu gün, hem insanlar hem de mağazalar için olumlu şekilde karşılanmaktadır. Walmart gibi ünlü mağazalar her yıl, kapılarını müşterilerine daha erken açmaktadırlar, ve işçilerin mesaisi daha yoğun geçmektedir. Black Friday gününde 2000'li yıllara kadar sabah 06:00'da açılan mağazalar bu tarihten sonra sabah 04:00 ila 05:00 saatlerinde hizmet vermeye başladı. 2011 yılından sonra bazı mağazalar Black Friday gününde 24 saat hizmet verme kararı aldı.

Meğer Türkçe biliyormuş...Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'nda maske ve mesafe denetimi yapıldı. Uyarılara rağmen maskesini düzgün takmayan ve Türkçe bilmediğini söyleyen yabancı uyruklu bir yolcu maske cezası yedikten sonra Türkçe konuşmaya başladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet