Geri Dön

Bodrum'da bazı tatilciler gürültü kirliliğinden şikayetçi

Muğla'nın Bodrum ilçesinde Kurban Bayramı izinlerini geçiren bazı tatilciler, eğlence mekanlarından yükselen müzik sesinin gürültü kirliliği yarattığını söyleyip, şikayetçi oldu. Sakin bir tatil geçirmek istediklerini söyleyen turistler, gece geç saatlere kadar süren yüksek sesli müzikten rahatsız olduklarını kaydetti.

Bodrum'da bazı tatilciler gürültü kirliliğinden şikayetçi

Türkiye'nin gözde turizm merkezlerinden Muğla'nın Bodrum ilçesi, Kurban Bayramı'nda tatilcilerin uğrak noktası oldu. Bodrumu tercih eden tatilcilerden bazıları ise eğlence yerlerinin yüksek desibelde müzik yayını yaptığını söyleyerek, durumdan rahatsız olduklarını belirtti.

Sakin bir tatil geçirmek istediklerini söyleyen tatilciler, yüksek sesli müziğe tepki gösterdi. Gümbet Sahil'inde tatil yapan İhsan Karaca, ''Bodrum'daki yüksek sesten şikayetçiyiz. Almanya'dan buraya tatile geldik. Tatil demek insanların kafasını dinlemesi ve ailesiyle birlikte huzurlu vakit geçirmesi demektir. Ancak biz burada sakince dinlenemiyoruz. Yüksek ses bizleri rahatsız ediyor. Keşke huzurlu ve sakin bir ortam olsa da insan ailesiyle uyku saatinde uyuyabilse'' dedi.

'ÇÖZÜM BULUNMALI'

Uğur Akyiğit ise, ''Biz tatile geldik ancak geceleri eşimin sesini duyamıyorum. Eğleniyoruz ama çok fazla ses var. Akşamları birbirimizi duyamıyoruz buna bir çözüm bulunmalı'' diye konuştu.

Vatandaşlardan Fatih Budak ise ''Ankara'dan Bodruma geliyorum. Bodrum yaşanılası güzel bir yer ancak gürültü konusuna biraz daha dikkat edilmesi gerekiyor. İşletmeler gece geç saatlerde sesi yükseltiyor. Dün eğlence mekanlarına gittik ve ses yüksekti. Ancak eskisi gibi sabahlara kadar sürmemesi bir avantaj'' ifadelerini kullandı.

5 liralık Altın Oyun sayesinde 200 bin liralık büyük ikramiyeyi kazandıYeni dönemde yeni ve eğlenceli ürünleriyle yola çıkan Sisal Şans ikramiyelerini dağıtmaya başladı. Faaliyetlerinde 1 Ağustos'ta başlayan Sisal Şans'ın Altın Oyununda bir talihli, 200 bin liralık büyük ikramiyeyi kazandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber