Geri Dön
GündemBölgede son durum: Yangına müdahale Yeniköy Termik Santrali'ne 5 kilometre mesafede sürüyor

Bölgede son durum: Yangına müdahale Yeniköy Termik Santrali'ne 5 kilometre mesafede sürüyor

Muğla'nın Milas ilçesinde çıkan orman yangınının 7’nci gününde Gürceğiz Mahallesi’nde onlarca ev kül oldu. Ekiplerin yangına müdahalesi Yeniköy Termik Santrali'ne 5 kilometre mesafedeki Bayırköy Mahallesi’ndeki ormanlık alanda sürüyor.

Bölgede son durum: Yangına müdahale Yeniköy Termik Santrali'ne 5 kilometre mesafede sürüyor

Milas'ın kırsal Beyciler Mahallesi'nde 31 Temmuz'da çıkan orman yangını, Bodrum'un Mazı ve Gökpınar mahallelerine sıçradı. Orman işçileri ile itfaiye erleri, 2 mahalleye müdahale edince yangın, kısmi olarak kontrol altına alındı. Rüzgarın yön değiştirmesiyle Mazı Mahallesi, yeniden tehlikeye girdi. Önce Aşağı Mazı, ardından Yukarı Mazı mevkilerindeki evler, alevlere teslim oldu. Her 2 bölge de tahliye edildi. Mahalleli, sahilden botlarla gezi teknelerine alınarak, götürüldü.

Bölgede son durum: Yangına müdahale Yeniköy Termik Santraline 5 kilometre mesafede sürüyor


Aşağı Mazı'da söndürme çalışmaları sürdürülürken, alevler, bu kez de Çökertme koyu ve Gökbel Mahallesi’nde etkili oldu. Alevler, bölgeyi kaplayınca 2 mahalle de tahliye edildi. Çökertme girişindeki ormanlık alandaki yangın bu noktada havadan da müdahaleyle kısmi olarak söndürüldü. Ancak bu kez alevler Türkevleri Mahallesi’nde etkili oldu. Dağınık yerleşimin olduğu mahalledeki 3 ev, kullanılmaz hale geldi. Havadan müdahalenin başlamasıyla Çökertme'deki alevler, kontrol altına alındı.

Ören Mahallesi yönünde ilerleyen alevler rüzgarın da etkisiyle Kemerköy Termik Santrali'ne girdi. Santralin ana binasına dayanan alevler, ekiplerin müdahalesi sonucunda kontrol altına alındı.

​Milas'ın Kıyıkışlacık ile Fesleğen mahallelerine sıçrayan yangınlar ise dün gece saatlerinde kontrolden çıktı. Alevler yayılarak ilçe merkezine 28 kilometre mesafedeki, 150 nüfuslu Gürceğiz Mahallesi’ne sıçradı. Alevlerin arasında kalan onlarca ev kül oldu. Günün ilk ışıklarıyla birlikte 2 uçak ve 5 helikopter de havadan müdahaleye başladı. Söndürme çalışmaları, Yeniköy Termik Santrali'ne 5 kilometre mesafedeki Bayırköy Mahallesi’nde devam ediyor.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
THY yolcularını meme kanseri konusunda bilgilendiriyorMisafirlerinin seyahat sağlığı ve güvenliğini en ön planda tutan bayrak taşıyıcı havayolu Türk Hava Yolları 15 – 31 Ekim tarihleri arasında gerçekleştireceği 160 uçuşta meme kanseri riskine dikkat çekecek. Kabin ekiplerinin pembe kurdele takacağı ve özel anons ile yolcuların bilgilendirileceği uçuşların ilki İstanbul’dan Ankara’ya gerçekleşti.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler