Geri Dön
GündemBoşaltılan fabrikada yangın

Boşaltılan fabrikada yangın

İstanbul Merter’de bir süre önce boşaltılan Anadolu Efes’e ait bira fabrikasındaki söküm çalışmaları sırasında yangın çıktı.

Boşaltılan fabrikada yangın

Çatıdaki izolasyon malzemelerinin tutuşmasıyla başlayan yangın, binaya yayıldı. İşçiler bölgeyi terk ederken, fabrikaya çok sayıda itfaiye ekibi geldi. 1.5 saatlik çalışmayla kontrol altına alınan yangında ölen ya da yaralanan olmadı.

Tankların sökümü sırasında

Yangının tankların sökümü sırasında çıkan kıvılcımların çatıdaki izolasyon malzemelerine sıçramasıyla çıktığı belirtildi. Anadolu Efes grubunun açıklamasında da, “Mayıs 2017’den bu yana üretim yapılmayan Merter fabrikamızda, üretim ekipmanlarının sökümü sırasında teknik bir aksaklık sebebi ile yangın meydana gelmiş ve itfaiyenin müdahalesi ile kontrol altına alınmıştır. Görevli personelin tahliyesi hızlı olarak sağlanmıştır, herhangi bir yaralanma ve can kaybı bulunmamaktadır” denildi.

Tepki çeken paylaşım! Hastalardna alınan yağ dokularıyla dans ettiBrezilya’da ameliyat sırasında hastalardan alınan yağ dokularını sosyal medya uygulaması TikTok'tan paylaşan plastik cerrahi uzmanı tepkilerin ardından görevden alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet