Geri Dön
GündemBöyle isyan etti! Tutuklanması için ölmem mi gerekiyor...

Böyle isyan etti! Tutuklanması için ölmem mi gerekiyor...

İstanbul Kadıköy’de kendisinden ayrılan sevgilisi İdil Ç.’nin ailesiyle kaldığı evi kurşun yağmuruna tutan sabıkalı Furkan Polat (30) serbest bırakılınca genç kız, “Tutuklanması için ölmem mi gerekiyor?” diye isyan etti

Böyle isyan etti! Tutuklanması için ölmem mi gerekiyor...

Kadıköy’de ailesiyle birlikte yaşayan 28 yaşındaki İdil Ç., 2 ay önce sevgilisi Furkan Polat’tan (32) ayrıldı. Ancak eski sevgili bu ayrılığı kabullenmeyerek genç kızı rahatsız etmeye devam etti. Genç kızı ikna edemeyince de 11 Ocak Perşembe gecesi eline aldığı tüfek ile İdil ailesiyle kaldığı eve rastgele ateş etti. Genç kız ve evdekiler panikle kendilerini yere atıp kurşunlardan korunmaya çalışırken bir yandan da telefonla 155 polis hattını arayarak yardım istedi. Polisin olay yerine gelmesiyle saldırgan Furkan Polat gözaltına alınıp savcılığa sevk edildi. Savcılık ta şüpheliye adli kontrol tedbirlerinin uygulanmasını talep etti. İstanbul Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’de savcılığının talebini kabul ederek Furkan Polat’ın, adli kontrol tedbirleri çerçevesinde serbest bırakılmasına karar verdi.

Suç makinesi çıktı

Genç kızın avukatı Cesim Parlak ise genç kız adına karara itiraz ederek adli kontrol kararı yerine tutuklanma yönünde karar verilmesini talep ederek dilekçesinde şunları dile getirdi;

Furkan Polat adli kontrolle serbest kalmış, Aile Mahkemesi kararıyla da Furkan Polat hakkında uzaklaştırma kararı verilmiştir. Ancak saldırgan müvekkilimin telefonuna mesaj atarak kendisini tehdit etmeye devam etmiştir. Müvekkilim de öldürülme korkusuyla evden dışarı çıkamamaktadır. Yaşanan bu hukuk skandalı sonrası müvekkilim ‘Tutuklanması için ölmem mi gerekiyor?’ diye isyan ederken şüphelinin uyuşturucu ve alkol bağımlılığından ehliyetsiz ve alkollü araç kullanmaktan sabıkası olduğunu UYAP’tan aldığımız kayıtlarla öğrenmiş bulunmaktayız. Tutuklama verilmediği takdirde müvekkilimin can güvenliği tehlikeye düşecektir. Bir kadın cinayeti daha yaşanmaması için mahkemelerin harekete geçmesi gerekmektedir.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Sitede köpek besleyen aileye silah ve palalı saldırı!Antalya’da Hilal Oktay Başaslan ve ailesine, iddiaya göre, site içinde sokak köpeklerine baktıkları gerekçesiyle komşuları, silah ve pala ile saldırdı. Başaslan, saldırı anından görüntüleri, sosyal medya hesabından “Eşime, kızıma ve bana balkondan silahla ateş edip ardından aşağı inip pala, sopa ve silah ile saldırdı. Ben kızıma koşarken, bir palalı, 'Seni burada keserim' diyor. Ölmemiz mi lazım" notuyla paylaştı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner