Gündem Bugün İstanbul Boğazı... Mucize anlar!

Bugün İstanbul Boğazı... Mucize anlar!

10.05.2020 - 17:24 | Son Güncellenme:

İstanbul bugün öğle saatlerinde ilginç bir intihar girişimine sahne oldu. 35 yaşlarında erkek bir şahıs 64 metre yükseklikteki Fatih Sultan Mehmet Köprüsü üzerinden denize atladı. Atladığı sudan çıktığı anda baş ucunda şans eseri Deniz Şube'nin dalgıçlarını bulan Sezgin D. isimli şahıs hastanede tedavi altına alındı.

Polis imdat hattına saat 13.45 sıralarında bir şahsın yaya olarak geldiği Fatih Sultan Mehmet köprüsünün Güney yan yol kısmından geçerek köprünün ortasına erişip kendini denize attığı yönünde gelen ihbar üzerine harekete geçen Deniz Limanı kurtarma ekipleri, belirtilen istikamate yöneldiklerinde olay bölgesinde eğitim dalışı için bulunan Deniz Limanı Şube Müdürlüğü’ne ait botta bulunan arkadaşlarının bir şahısı çıkardığını gördü.

Haberin Devamı

Dalgıçlarla irtibata geçen kurtarma ekipleri,şahısın sağ olduğu ve yaşadığı bilgisini alırken, dalgıçların yardımıyla karaya çıkarılıp hastaneye götürülmek üzere Sarıyer İlçe ekiplerine teslim edilen şahısın bilincinin bile açık vaziyette olup sudan çıkarılıp bota alındığı ve ilçe ekiplerine getirilip teslim edildiğini ifade ettiği öğrenildi.

Ölmek için 64 metre yükseklikteki köprüden boğazın derin sularına atlayan ancak mucizevi bir şekilde hayatta kalan şahsın yapılan ilk kontrollerde 35 yaşında Sezgin D.isimli vatandaş olduğu öğrenildi. Suya atlayıp gömüldükten sonra kendisini gören ve düştüğü bölgeye çok yakın bir alanda eğtim dalışı yapan İstanbul Emniyet Müdürlüğü Deniz Şube Müdürlüğü'ne bağlı 2 dalgıcın suyun üzerine çıkmasıyla hemen müdahale ederek bota çıkardığı 35 yaşındaki Sezgin D. (35) 112 ekiplerine teslim edilerek hastaneye gönderildi.

Haberin Devamı

Olayla ilgili soruşturma başlatan polis, Sezgin D.nin intihar nedenini açıklığa kavuşturmak için hastaneden taburcu olmasını bekliyor.

Bugün İstanbul Boğazı... Mucize anlar