Geri Dön
GündemOkullar ne zaman açılıyor, kaçıncı sınıflar okula gidecek 2020? Okullar kaç gün olacak?

Okullar ne zaman açılıyor, kaçıncı sınıflar okula gidecek 2020? Okullar kaç gün olacak?

Bugün yani 12 Ekim 2020 tarihinde bazı sınıfların yüz yüze eğitime başlayacak kademleri geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Öğrenciler ve veliler hangi sınıfların okula gideceğini merak ediyorlar. Peki bugün hangi sınıflar okula gidecek?

Okullar ne zaman açılıyor, kaçıncı sınıflar okula gidecek 2020? Okullar kaç gün olacak?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitim ve okula gidecek sınıflarla ile ilgili açıklamayı geçtiğimiz günlerde yaptı. Bugün yüz yüze eğitim alacak olan sınıflar ise araştırılan konular arasında yer alıyor. Peki bugün kaçıncı sınıflar okula gidecek? İşte der saatleri ile ilgili detaylar...

BUGÜN KİMLER OKULA GİDECEK?

12 Ekim 2020 tarihinde; 1, 2, 3 ve 4'üncü sınıflar, 8'inci sınıf, lise hazırlık ve 12'nci sınıflarla, köy okullarının tüm kademelerinde ve özel gereksinimli öğrencilerin tüm kademe ve sınıf düzeylerinde yüz yüze eğitim başlayacak.

OKULLAR KAÇ GÜN OLACAK?

Bakan Selçuk, yüz yüze eğitimde yeni dönemin ayrıntılarını şöyle açıkladı.

"12 Ekim Pazartesi itibarıyla yüz yüze eğitime başlayacak kademelerdeki öğrencilerimiz için de tıpkı ilkokul 1. sınıf öğrencilerimizde olduğu gibi yüz yüze eğitimin ve uzaktan eğitimin birlikte yürütüleceği bir planlama yaptık. Yüz yüze eğitime başlayan öğrencilerimiz haftanın 2 gününde okullarında olacaklar. Sınıf mevcutlarımız yine Bilim Kurulu'nun tavsiye kararları doğrultusunda yüz yüze eğitim için gruplara ayrılarak azaltılacak ve çocuklarımızın okulda kalış süreleri eskisine nazaran kısaltılacak. Bu konudaki tüm ayrıntıları, bu hafta içinde tüm sınıf düzeyleri ve okul kademeleri için paylaşacağız. 'Yüz yüze eğitime başlama konusunda veli rızası, bizim için önemlidir.' demiştik. Bu aşamada da isteyen velilerimiz, çocuklarını okula gönderecek, istemeyenlere yönelik olarak da esneklik tanınacak. Bu durumda öğrencimiz devamsız sayılmayacak. Ancak şu noktanın altını dikkatle çizmek isterim, velisi tarafından okula gönderilmeyen öğrencimizin mutlaka uzaktan eğitimle derslerine devam etmesi gerekiyor. Çünkü öğrencilerimiz her koşulda devam ettiği sınıfın müfredatından sorumlu olacaktır. Ayrıca her öğrencimizin sosyal ve akademik gelişimlerini yakından takip ediyoruz. Nasıl takip ediyoruz? Öğretmenler vasıtasıyla ediyoruz, EBA platformu vasıtasıyla ediyoruz."

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Gıda Sistemleri Zirvesi'ne video mesaj gönderdiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Milli yol haritamız, besin değeri yüksek, yeterli ve güvenilir gıdaya herkesin makul fiyatlarla ulaşımından, gıda kaybı ve israfının azaltılmasına, tarım, hayvancılık ve su ürünleri sektörlerinde sürdürülebilirlikten acil durumlara ve krizlere karşı gıda güvenliğinin teminine kadar çeşitli konulara odaklanmaktadır." ifadelerini kullandı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler