Geri Dön
GündemBuket Dereoğlu kimdir, kaç yaşında? Buket Deroğlu biyografisi

Buket Dereoğlu kimdir, kaç yaşında? Buket Deroğlu biyografisi

Buket Dereoğlu kimdir sorusu vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam ediyor. 1970 yaşında İstanbul'da dünyaya gelen asıl adı Selin Buket Deroğlu olan güzel oyuncu İzmir'de dünyaya geldi. Bir döneme damga vuran dizi olan Bizimkiler dizisinin kadrosunda yer alan Buket Deroğlu sonrasında Cümbüş Sokak, Sarı Gacı ve Tatlı Kaçıklar dizilerinde rol aldı. İşte Buket Deroğlu hakkında merak edilenler...

Buket Dereoğlu kimdir, kaç yaşında? Buket Deroğlu biyografisi

Buket Deroğlu bu akşam ekrana gelecek olan Hekimoğlu dizisine konuk oyuncu olarak katılacak. 1970 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Buket Deroğlu, henüz üç yaşındayken annesi ve babası boşandı. İdil Yazgan ikinci evliliğini usta oyuncu Ercan Yazgan ile yaptı. Tiyatro kariyerine Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuar ve Tiyatro bölümünde tamamlayan oyuncu birçok tiyatroda eğitim aldı. 90'lı yıllara damga vuran Bizimkiler dizisinde rol alan Buket Deroğlu bu dizide Demet karakterine hayat verdi.

BUKET DEROĞLU KİMDİR

Tam adı Selin Buket Dereoğlu olan oyuncu, 1970 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. İzmir kökenli bir ailenin kızı olan Buket Dereoğlu'nın annesi İdil Yazgan ve babası, Dereoğlu henüz üç yaşındayken boşandı. Annesi ikinci evliliğini usta oyuncu Ercan Yazgan ile yaptı. Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuar Tiyatro oyunculuk Bölümünden mezun oldu. İlk oyunculuk deneyimine annesinin tiyatrosu olan "İdil Abla Çocuk Tiyatrosu"nda başladı. Daha sonra Dormenler Tiyatrosu, Gülriz Sururi- Engin Cezzar Tiyatrosu, Ercan Yazgan- Bülent Kayabaş Tiyatrosu", TİM, "Tiyatro Portakal" gibi tiyatro gruplarında sahne aldı.

1989 yılında başlayan 13 yıl devam eden "Bizimkiler" dizisinde Erdal Özyağcılar, Ercan Yazgan, Aykut Oray, Savaş Dinçel, Zihni Göktay, Meral Çetinkaya gibi birbirinden usta oyuncularla birlikte rol aldı. 90'lı yıllarda Bizimkiler'in yanı sıra, Cümbüş Sokak, Sarı Gacı, ve Tatlı Kaçıklar dizilerinin kadrosunda yer aldı. 2012 yılında ise "Eve Düşen Yıldırım" dizisinde rol aldı.

Başından iki evlilik geçen Buket Dereoğlu, 1994 yılında oyuncu Volkan Severcan ile evlendi, bu beraberlik 2 yıl sürdür ve 1996 yılında son buldu. Buket Dereoğlu ikinci evliliğini ise 2004 yılında meslektaşı Özgür Özgülgün ile yaptı. İkinci evliliğinden Can adında bir oğlu var.

 

ABD'de polisin öldürdüğü siyahi Wright için cenaze töreni düzenlendiABD'nin Minnesota eyaletine bağlı Brooklyn Center kentinde 11 Nisan'da polis kurşunu ile hayatını kaybeden 20 yaşındaki siyahi Daunte Wright için cenaze töreni düzenlendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet