Geri Dön

Burcu Kıratlı kimdir, kaç yaşında?

Burcu Kıratlı, Sinan Akçıl ile yaptığı evlilik ile çokça konulmuştu. Elde Var Hayat ile başladığı oyunculuk kariyerinde Son olarak Aşk ve Mavi dizisinde rol aldı. Peki Burcu Kıratlı kimdir, hangi dizilerde rol aldı?

Burcu Kıratlı kimdir, kaç yaşında?

Burcu Kıratlı, geçtiğimiz günlerde şarkıcı Sinan Akçıl ile hayatını birleştirmişti. Amsterdam Türk Konsolosluğu'nda dünya evine giren Burcu Kıratlı'nın gelinliği o dönemde sosyal medyada en çok konuluşan konular arasına girmişti. En son ATV ekranında yayınlanan Aşk ve Mavi dizisinde Mavi karakterine hayat veren güzel oyuncu Burcu Kıratlı kimdir?

BURCU KIRATLI KİMDİR?

Burcu Kıratlı, (d. 23 Temmuz 1989, İstanbul), Türk oyuncu.

İstanbul doğumlu olan Kıratlı, ilkokul öğrenimini Ata Koleji'nde, orta okul öğrenimini BJK Koleji'nde, lise öğrenimini ise Bebek Yeni Yıldız Koleji'nde tamamlayarak Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı bölümünden lisans derecesi ile mezun olmuştur. Okul hayatı boyunca birçok oyun ve kısa filmde yer alan Kıratlı, Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde Actor Studio eğitimi almış ve yine aynı yerde 2 sezon boyunca kadrolu oyuncu olarak görev yapmıştır.

Kariyeri

İlk dizi rolünü 2010 yılında TRT 1 ekranlarında yayınlanmaya başlayan ve 2 sezon süren Elde Var Hayat isimli dizide Yağmur karakteri ile aldı. 2013 yılında ise Özcan Deniz'in yazıp yönettiği Su ve Ateş filminde Helin karakteri ile sinemaseverlerin karşısına çıktı. 2014 yılında vizyona giren Peri Masalı filminde Peri karakterini canlandırdı. Bu filmdeki rolü nedeniyle saçlarını kazıtması gündem oldu. Bu film projesinden sonra tekrar TV ekranlarına geri dönen Kıratlı, 10 Aralık 2014 tarihinden beri TRT 1 ekranlarında yayınlanmaya başlayan Diriliş: Ertuğrul dizisinde Gökçe karakteriyle izleyici karşısına çıktı. TV kariyeri devam ederken aynı zamanda 2015 yılında Bizim Hikaye isimli filmde Elif karakterini canlandırdı. Son olarak, Aşk ve Mavi dizisinde, "Mavi" karakterini canlandırmıştır.

Ödüller

2014 - Evos Angels Dijital Medya'nın Enleri - En iyi çıkış yapan kadın oyuncu (Peri Masalı)

İstanbul çıkışı kapatıldı! Polis denetim gerçekleştiriyorİçişleri Bakanlığı'nın genelgesiyle İstanbul ile birlikte 29 büyükşehir ve akciğer hastalığının en fazla görüldüğü Zonguldak'ın giriş ve çıkışları kapatıldı. Megakent İstanbul'a 00.00 itibariyle araçlar, genelgede istenilen belgeleri göstermek zoruyla şehre girebilirken genelgeye aykırı olan otomobiller il sınırından geri çevrildi. Gece boyunca devam eden denetimlerin sabahın ilk saatlerinde de sürdü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber